CD/DVD Kalitesi Nasıl Test Edilir

CD/DVD Kalitesi Nasıl Test Edilir

Elinizde bulunan CD veya DVD’lerinizi test ederek sakladığınız dosyalarınızın ne kadar güvende olduğunu anlayabilirsiniz. Bu sayede verilerinizin güvenliğini garanti etmiş olursunuz. Ücretsiz olarak dağıtılan bu yazılım sayesinde CD ve DVD’lerinizi kolayca test edebilirsiniz programın arayüzü oldukça basit ve kullanışlı Nero DiscSpeed adlı program ile disklerinizin kalitesini test edeceğiz.

İlk iş olarak aşağıdaki indirme sayfasına giderek Nero DiscSpeed adlı tamamen ücretsiz olarak dağıtılan programı indiriyorsunuz. Programı indirdikten sonra yüklemenize gerek yoktur program doğrudan çalışır.

Dil: Türkçe

Lisans: Freeware / Free

Nero DiscSpeed Son değişiklikler: Küçük geliştirmeler ve hata düzeltmeleri

Nero DiscSpeed İşletim Sistemleri: Win95/98/98SE/Me/2000/NT/XP/Vista/7

http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/CD-DVD-Rip-Other-Tools/Nero-CDDVD-Speed.shtml

Programı indirip çalıştırdıktan sonra Türkçe ara yüzüne sahip olması kullanımı için büyük avantaj sağlıyor. Diskinizin hatalı sektörlerini tespit edebilir ve kalitesini ölçebilirsiniz. “Disk Kalitesi” sekmesine tıklayınız. Test etmek istediğiniz CD veya DVD’yi sürücünüze yerleştirdikten sonra “Başla” butonuna tıklayınız ve testi başlatın bir takım renkli grafikler göreceksiniz burada kırmızı çizgiler ile gösterilen grafikler verilerinize ulaşılamadığı anlamına gelir. İşlem bittikten sonra sağ tarafta test ettiğiniz diskinizin kalite puanını görebilirsiniz.