Cryptolocker Dosya İsimlerinin Uzantılarını Değiştiren Virüs

Cryptolocker Dosya İsimlerinin Uzantılarını Değiştiren Virüs

Cryptolocker virüsü nasıl temizlenir. Resimlerin uzantıları değişti, dosya uzantılarına ekstra uzantı geldi. Birçok kişi arkadaşından gelen resmi açayım derken kendi bilgisayarındaki resim dosyalarının şifrelendiğini görür. Dosyaların uzantısı değişir ve açılmaz hale gelir. Bu durumda arkadaşınız, bilgisayarınıza zararlı bir Truva atı yüklemiş olur. Bundan sonra sizin çift tıklamanızla birlikte devreye giren Truva atı sistemi kafasına göre değiştiriyor olabilir. Üstelik bu durumu Anti virüs yazılımları da kurtaramayabilir. Virüsten kurtulmaya çalışmadan önce sistem geri yüklemeyi devre dışı bırakın ki bazı dosyaların yedekleri hafızada kalmasın. Sisteme giren zararlı dosya verilerinizi silmiş ya da etkilemiş
olabilir. Bunun için bu şifrelenmiş dosyaları açan bazı ücretsiz araçlar bulunuyor. Şimdi size onları tanıtacağız.

Cryptolocker Virüsü Nasıl Temizlenir

ESET TeslaCrypt ile Virüs Temzileme

Cryptolocker virüsünün şifrelediği dosyalar AES-256 ile korunur. Bu tür dosyalar KEY olmadan açılmazlar. Piyasaya sürülmüş çok fazla aynı isimde virüs olduğu için bir çok güvenlik yazılımı virüsün tehlikesini önleyememektedir. Eğer bilgisayar sisteminizdeki dosyalarınız fidye yazılımları tarafından şifrelendiyse ve şifrelenmiş dosyalarınız .aaa .bbb .xxx, .ttt, .micro, .mp3 gibi uzantılar aldıysa ESET TeslaCrypt yazılımı size yardımcı olacaktır.

ESET TeslaCrypt Şifre Çözücü
http://download.eset.com/special/ESETTeslaCryptDecryptor.exe

Kaspersky CoinVaultDecryptor ile Sistem Temizliği

Aşağıdaki link yardımı ile CoinVaultDecryptor.exe dosyasını indirip daha sonra çalıştırın. C:\ sürücüsüne bir tane yeni klasör açın ve şifreli dosyalarınızı bu klasörün içine kopyalayın. Kaspersky CoinVaultDecryptor ‘un ilk ekranda Change Parameters bölümüne tıklayın. Object to scan bölümünde yer alan Folder with encrpted files seçeneğine tıklayın. Daha sonra Start Scan seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Warning! ekranında Continue butonuna basın. Klasöre gözat ekranında oluşturduğunuz yeni klasörü seçmeniz gerekiyor.

Kaspersky CoinVaultDecryptor İndirme Linki
https://noransom.kaspersky.com/static/CoinVaultDecryptor.zip