Ekran Alıntısı Aracı Nasıl Kullanılır

Ekran Alıntısı Aracı Nasıl Kullanılır

Windows gizli ekran yakalama programı Ekran Alıntısı Aracı (SnippingTool) ile ekran görüntüsünü kolayca alabilirsiniz. Bir çok Windows kullanıcısı harici bir yazılıma ihtiyaç duyar. Bunun için ekstra bir yazılım kurmadan kolayca ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ekrandaki yazıları almak, mesajlar, haberler, kitap yorumları gibi bir şeyin kopyasını almanın en kolay yolu ekranınızın anlık görüntüsünü kaydetmektir. Ekran Alıntısı Aracı masaüstünüzdeki bir resim veya web sayfasının bir bölümü gibi ekranınızdaki tüm görüntüyü yakalar. Tam bir pencereyi veya ekranın dikdörtgen bir bölümünü alıntılayın veya fareniz ya da tablet kaleminizle (ya da dokunmatik ekranlı bir kişisel bilgisayar kullanıyorsanız parmağınızla) serbestçe kendi belirlediğiniz bir çerçeveyi de yakalayabilirsiniz.

Ekran Alıntısı Aracı Nasıl Çalıştırılır

Ekran Alıntısı Aracı yazılımını çalıştırmak için Windows + R tuşuna aynı anda basıp çalıştır penceresini açın ve SnippingTool yazıp tamam butonuna tıklayınız. Böylece Ekran Alıntısı Aracı çalışmış olacak.

Ekran Alıntısı Aracı Kullanımı

Programı çalıştırdıktan sonra ESC tuşuna basın ve yakalamak istediğiniz ekranı açıp Ctrl + PrtScn tuşuna bastıktan sonra fare ile ekranın resmini almak istediğiniz bölümü seçebilirsiniz. Böylece sadece o bölümün ekran görüntüsünü almış olursunuz. Daha sonra düzenleme ekranı açılacaktır.