Görev Çubuğunun Yeri Nasıl Değiştirilir

Görev Çubuğunun Yeri Nasıl Değiştirilir

Görev Çubuğu Yana Kaydı nasıl düzeltebilirim? Başlat menüsü yukarı çıktı yerini değiştirme, başlat menüsü sağa kaydı başlat menüsü sola kaydı, masaüstü yana kaydı sorunun bu makalemizi okuyarak halledebilirsiniz. Resimli ve detaylı anlatımı bulabilirsiniz. Bazen başlat menüsünü bir anda ekranın üs kısmında veya sağ, sol kısmına kaydığını görürüz. Windows’ta başlat menüsü kullanıcılara alt tarafta sunulduğu için bu şekilde kullanmaya alıştığımızdan yukarıda veya farklı bir konumda olması kullanımını zorlaştırmaktadır. İşte görev çubuğunun konumunu değiştirme…

Görev Çubuğunu Düzenleme

1.Yol

Görev çubuğunun yerini değiştirmek için iki çeşit yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki görev çubuğunun üzerine gelip sağ tık yapıp açılan menüden Özellikler seçeneğine giriyorsunuz.  Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü Özellikleri ekranı karşınıza çıkacaktır. Buradan Görev Çubuğunun Ekrandaki Konumu: kısmında istediğiniz konumu seçerek Görev Çubuğunun yerini değiştirebilirsiniz. Alt, Üst, Sol ve Sağ seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

gorev-cubugu-ve-baslat-menusu-ozellikleri

2.Yol

Bir diğer yöntem ise Görev Çubuğunun üzerine gelip sağ tık yapıp açılan menüden Görev çubuğunukilitle sekmesine tıklayarak kilidi kaldırınız daha sonra görev çubuğunun üzerine gelip tıklayın ve elinizi basılı tutunuz daha sonra gelmesini istediğiniz yere doğru sürükleyiniz. Görev çubuğunuz yani başlat menüsü istediğiniz konuma gelecektir. Eğer Görev Çubuğunun daha sonradan yer değiştirmesini istemiyorsanız tekrar üzerine gelip sağ tık yapı açılan menüden Görev Çubuğunu Kilitle sekmesine tıklayarak sabitleyebilirsiniz.