Hesap Makinesi Programları indir

Hesap Makinesi Programları indir

Windows’un içerisinde bir hesap makinesi mevcut ancak bu yazılım sizin için yeterli gelmeyebilir. Windows hesap makinesinden çok daha gelişmiş hesap makinesi yazılımları mevcut, Windows hesap makinesi yetersiz gelenler için tamamen ücretsiz ve çok daha gelişmiş versiyonlarını bir araya getirdik Tek yapmanız gereken programların üzerine tıklayıp indirme sayfalarından size en uygun olanı indirmeniz.

Microsoft Calculator Plus
Standart Microsoft hesap makinesinin güncellenmiş sürümü. Hem standart bir hesap makinesinde bulunması gereken özelliklere sahip hem de aşağı doğru açılan menüler yardımı ile uzunluk, alan ve ağırlık gibi çevirme işlemlerini kolayca gerçekleştirmenize imkan veriyor.

SFR Calculator
Hesaplamalarını kağıt üzerinde yapmaya alışanlar için oldukça farklı bir görünüm sunan SFR Calculator ile yaptığınız işlemlerin sonuçlarını bir not defteri sayfası üzerinde görebilirsiniz. Daha da güzeli bu sayfa üzerinde istediğiniz yerlere kendi notlarını ekleyebiliyor olmanız. SFR Calculator’ü Windows 2000, XP, 2003, Vista, Windows 7, Windows Mobile ve iPhone’da kullanabilirsiniz.

SpeQ
Fonkiyonlar için özel bir kütüphanesi bulunan SpeQ, aynı zamanda kendi fonksiyonlarınızı ve değişkenlerinizi tanımlama imkanı da sunuyor. SpeQ’in en güzel yanlarından biri ise yaptığınız özel hesaplarımın sonuçlarını grafiksel olarak görme imkanı veriyor olması.

MultiCalc 1.3.4

Normal hesap makinesi, formül hesap makinesi, döviz hesap makinesi, SI-Unit hesap makinesi olarak MultiCalc kullanabilir ve ısıtıcılar yorumlanması için kullanabilirsiniz.

SpeedCrunch
Sonuca hızlı bir şekilde ulaşmak istediğinizde SpeedCrunch çok işinize yarayabilir. Sunduğu pek çok özelliğin yanı sıra bu ücretsiz hesap makinesinin otomatik tamamlama özelliği, siz daha yazmayı tamamlamadan önce bir sonra yazacağınızı tahmin edebiliyor. Aynı zamanda kendi değişkenlerinizi tanımlama imkanı da sunan SpeedCrunch, hesaplama geçmişini kaydederek, önceden yapmış olduğunuz işlemleri tekrar gözden geçirmenizi sağlıyor. SpeedCrunch, Windows’un yanı sıra Mac OS X ve Linux desteğine sahip.

Windows 7 Calculator
Resmi Windows 7 hesap makinesi, Windows Vista için de indirilmeye sunuldu. Bu Windows 7 nin orijinal hesap makinesi uygulamasıdır. Bu hesap makinesi ile bilimsel, programcılığa yönelik ve istatistik modda hesaplamalar yapabilirsiniz. Ayrıca pek çok ölçü birimini çevirebilirsiniz.

SpaceTime
Gelişmiş hesap makinelerinin de bir adım ötesine geçen SpaceTime, özellikle bilimsel hesaplamalar için tasarlanmış. Gelişmiş özellikler sunduğu için özel bir eğitim bölümüne de sahip olan SpaceTime, bu sayede kullanımına dair bilgileri pratik bir şekilde aktarmayı hedefliyor. Standart hesaplamaların yanı sıra trigonometri ve istatistik konularında da işinize yarayacak olan SpaceTime, Windows 2000, Windows Vista, Windows 7 ve Mac OS X desteğine de sahip.