HWM BlackBox 2 – Donanım Bilgisi Görüntüleme Programı

HWM BlackBox 2 – Donanım Bilgisi Görüntüleme Programı

HWM BlackBox, bilgisayarınızda takılı bulunan donanımları detaylı bir şekilde bulabileceğiniz program, parçaların sıcaklık FBS hızı gibi önemli detayları da sizlere göstermektedir. Bellek kapasitesi işlemci hızı ekran kartınızın kapasitesi gibi daha bir çok bilgiyi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Sisteminizin donanımınızın ne kadarını kullandığını da göstermektedir. Sisteminizde çalışan voltaj değerlerini de gösterdiğinden overclock yapanlar için iyi bir program olacaktır. HWM BlackBox programı ile İşlemci (CPU) , RAM, Ekran Kartı, Sistem ve İşletim Sistemi performansı testi yapabilirsiniz.

HWM BlackBox, Windows Xp, Vista ve Windows 7’de çalışmaktadır. İşletim sisteminizi test yapabilir ve böylece bilgisayarınızın performansı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İşlemci

HWM BlackBox işlemci tanımlama arabirimi, işlemcinizin üreticisi, modeli, soket tipi, sürümü, revizyonu, kod adı, desteklediği komut setleri, çekirdek sayısı, kullanılan üretim teknolojisi, maksimum hızı, overclocking oranı, çarpanı, L1-L2-L3 tampon bellekleri, anlık hızı, anlık sıcaklığı, anlık kullanım oranı ve hatta işlemcinizin mevcut resmi logosu da dahil olmak üzere mümkün olan tüm bilgileri maksimum detay ve kesinlik ile sunar.

HWM BlackBox Intel 386-486, AMD K5 serisi gibi 10-15 yıllık işlemcilerden, günümüzün Intel Corei7, AMD PhenomX4 gibi yeni nesil işlemcilere kadar tüm donanımlarda %99.999 doğruluk oranı sunar..

Bellek

HWM BlackBox bellek tanımlama arabirimi, sisteminizde bulunan hafıza modüllerine ait üretici, üretim tarihi, modülün kendi kapasitesi, toplam bellek kapasitesi, kullanılan modül sayısı ve türü, çalışabileceği maksimum hız, kullanabileceği bellek zamanlamaları, üretici tarafından belirlenmiş SPD profilleri, anlık hız, FSB:DRAM ve bellek hız oranı gibi detayları sunar. Aynı zamanda SDR, RDRAM, DDR, DDR2, DDR3 olmak üzere tüm popüler hafıza modüllerine ait bilgilere %100 doğruluk oranı ile yine bu arabirimden ulaşabilirsiniz.

Grafik

HWM BlackBox grafik işlemcisi ve ekran kartı tanımlama arabirimi ile kullandığınız ekran kartının markası, modeli, hafıza miktarı ve türü, kullanılan grafik işlemcisi, grafik işlemcisi sıcaklığı, grafik işlemsici hızı, Shader işlemcileri hızı, Shader işlemci sayısı, hafıza hızı, Texture üniteleri sayısı, Raster işlemcileri sayısı, grafik işlemcisi işlem gücü(flops) gibi sayısız özelliği maksimum doğruluk ile sunar. 1999 yılından günümüze kadar çıkmış tüm nVIDIA ve ATi ekran kartlarına destek verir.

Sistem

HWM BlackBox sistem tanımlama arabirimi anakartınızın üreticisi, model, kullanılan kuzey ve güney köprüleri, anakart üzerindeki PCIe x16/x8/x4/x1, PCI, AGP ve ISA yuvaları, BIOS üreticisi, BIOS sürümü ve sürüm tarihi, ekran kartınızın modeli, bellek miktarı ve sürücü detalylarından, sabit diskinizin modeli, türü, kullandığı arabirim ve kapasitesine kadar sisteminiz üzerindeki tüm detayları maksimum doğruluk oranı ile sunar.

Performans

HWM BlackBox performans araçları sisteminizin en büyük yardımcılarından biridir. İşlemci, bellek, ekran kartı ve sabit disk gibi ana bileşenlerin performansını sınama olanağı tanır. 5 adet işlemci testi, bir hafıza testi, 6 grafik kartı testi ve bir sabit disk testi olmak üzere toplam 13 adet test ile sisteminizdeki temel tüm bileşenler hakkında detaylı performans bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. HWM BlackBox performans aracı sadece Microsoft Vista işletim sistemi ile çalışmaktadır.

HWM BlackBox 2 PROGRAMI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ