İngilizce Metinleri Sesli Olarak Dinleme Programı

İngilizce Metinleri Sesli Olarak Dinleme Programı

İngilizce dilinizi geliştirmek istiyorsanız bu program tam size göre denilebilir. Word, PDF ve Text dosyalarını ses dosyasına çeviren ücretsiz bir program olan AudioDocs ile İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Nasıl mı? Yapmanız gereken İngilizce hikayeler bulmak ve bunları bir Word dosyasına aktarmak daha sonra program yardımı ile ses dosyasına dönüştürdükten sonra bir yandan dinlerken bir yandan da okuyarak kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini öğrenebilirsiniz. Böylece kulak alışkanlığı edinir ve Listening sınavlarında başarılı olabilir karşınızdakini kolayca anlayabilirsiniz.

AudioDocs Programı Nasıl Kullanılır

AudioDocs programı oldukça küçük bir program hızlı bir şekilde indirip yükleyebilirsiniz. İngilizce dokümanları Word haline getirdikten sonra programı çalıştırın ve karşınıza çıkan arayüzden MS Word to AudioDoc butonuna tıklayınız. File Name(S) bölümünün karşısındaki Browse butonuna tıklayın ve ilgili Word dosyasını seçiniz. Daha sonra Output Directory bölümünün karşısındaki Browse butonuna tıklayarak ses dosyasının kayıt edileceği klasörü seçiniz. Create AudioDoc butonuna tıkladıktan sonra program hızlı bir şekilde dönüşümü yapacaktır.

Program dokümanları WAV formatında ses dosyalarına dönüştürmektedir. Hemen hemen bütün Multimedya oynatıcılarla çalabilirsiniz. Ekstra bir program kurmanıza gerek olmadığını söyleyelim.

Audiodocs

AudioDocs Özellikleri

Hızlı ve Kolay Belge Dönüşümü
Ses ve konuşma hızının oranını ayarlama
Kolay Kurulum
Çoklu Dosya Dönüştürme
NET Framework 4.5 yüklü olması gerekiyor.

Audiodocs İndirme Linki

http://www.inixsoftware.com/Products/AudioDocs.aspx