iPad 2 Avantajları ve Dezavantajları

iPad 2 Avantajları ve Dezavantajları

iPad 2 satışa sunuldu ancak kullanıcılar tablet bilgisayarın ilk versiyonu olan iPad’in ardından iPad 2 satın alıp almamasında tereddütteler. iPad bir yılda 15 milyon adet satıldı. Kullanıcılar oldukça memnundu bu yeni versiyonda yeni özelliklere ve daha estetik bir dizayna kavuşan iPad 2 daha şimdiden çok tutacağa benziyor. Peki iPad 2’nin avantajları ve dezavantajları nelerdir hız, incelik ağırlık, kamera, ekran, işletim sistemi, bağlantı seçenekleri ve hızı, pil ömrü ve grafik işte iPad 2 kıyaslaması…


HIZ: Çift çekirdekli 1GHZ Apple A5 işlemci ile iPad 2 iki kat daha hızlı. Bu işlemci ile iPad kompleks işlemleri yaparken zorlanmıyor. HSUPA desteği ile daha hızlı 3G bağlantı imkanı sunuyor. Bir çok bilgisayar kullanıcısının sorunu hızdır ipad 2 bu sorunu çözmüş

İNCELİK: iPad’in ilk versiyonunun kalınlığı 13 mm’ydi. iPad 2’nin dizaynı bir önceki versiyona göre yüzde 33 daha incelmiş. 8,8 mm’lik ölçüsüyle iPhone 4’ten bile daha ince.

AĞIRLIK iPad 680 gram, yeni model iPad 2’de ağırlık 600 grama inmiş durumda.

KAMERA: iPad 2, ön ve arka yüzeyde iki kamera ile geliyor. Ön yüzdeki kamera VGA kalitesinde video kayıt yaparken, arka yüzeyindeki kamera 720p HD video kayıt özelliğine sahip. Bu kameranın 5x dijital zoom özelliği var. Ayrıca Face Time programı ile iPhone, iPad, iPod Touch ve Mac kullanıcıları arasında görüntülü konuşma özelliği ve Photo Booth ile farklı efektler kullanarak video kaydetme özelliği de yenilikler arasında.

HDMI: Bir önceki versiyonundan farklı olarak iPad 2’de 1080 p kalitesinde ekrandaki görüntüyü bire bir yansıtan HDMI çıkış almak mümkün olacak.

2 AYRI RENK: iPad 2, ön yüzü beyaz ve siyah olmak üzere iki ayrı renk seçeneğiyle geliyor. Arka kısım, bir önceki gibi gri renkte alüminyum.

İŞLETİM SİSTEMİ: iOS 4.3 ile daha gelişmiş performans hedefleniyor. Bazı yenilikler şöyle: Nitro Java Scriptmotoru ile Safari ile daha hızlı internette dolaşma, diğer bilgisayarlardan iTunes hesabınızı paylaşma, gelişmiş AirPlay özellikleri ve iPad düğmesi yardımıyla ses kısma veya ekran görüntüsünü sabitleme seçimi.

PİL ÖMRÜ HÂLÂ UZUN: Daha hızlı işlemci ve daha ince tasarımına rağmen iPad 2’nin pil ömrü ilk versiyonu gibi uzun. 10 saatlik pil ömrü, diğer rakip ürünlerin çok üzerinde.

GELİŞMİŞ GRAFİKLER: Retina Display adı verilen teknoloji iPad 2’de yok ama ekran görüntüsü ilk versiyonundan 9 kat daha iyi olacak. Daha iyi ekran görüntüsü beraberinde daha gelişmiş oyunlar hazırlanmasına imkan verecektir.

GYROSCOPE VE ACCELEROMETER: Yön ölçümü ve açısal dengenin korunmasına yardımcı olan bu özellikler sayesinde uygulamalar iPad’in hangi yöne doğru çevrildiğini daha kolay gösterecek. Bu özellik ile oyunlarda 360 derece hissi uyandırmak mümkün olacak.

USB ve FLASH YOK: iPad’in en çok eleştirilen yönü olan USB girişi ve Flash desteği iPad 2’de de yok.