iPad 3 ile iPad 2 Karşılaştırması

iPad 3 ile iPad 2 Karşılaştırması

Apple, iPad ile bilgisayar dünyasına yepyeni bir soluk getirdi. iPad, iPad 2 derken şimdide iPad 3, iPad serisinde her yeni ürüne yeni özellikler katarak yoluna devam etti, daha yüksek hız ve yenilikler ile en çok satılan Tablet PC olmayı başaran iPad serilerine yeni katılan iPad 3 tablet PC’nin teknik özelliklerini daha önce DijitalTeknoloji.Net web sitesi takipçilerine sunmuştuk. Şimdide iPad 2 Tablet PC ile iPad 3 Tablet PC’yi birbiri ile kıyaslayacağız.

İşlemci:

iPad 2, Apple A4 işlemci kullanıyor. Bu işlemci 1GHz saat hızına sahip, iPad 3 ise 1Ghz hızında fakat Cortex A9 tabanlı çift çekirdekli işlemci ile kullanıcıya sunuluyor.

Ekran:

İpad 2 tablet PC’nin ekran boyutu 9.7 inç bu yeni çıkan iPad modelindede aynı fakat 1024×768 piksel çözünürlük, 132 ppi desteği sunuyor. iPad 3 ise 2048×1536 piksel desteği, 264 ppi desteği sunmaktadır.

Kamera:

Yeni çıkan iPad modeli ile iPad 2 arasında büyük bir fark var. İpad 2 kullanıcılara 0.7 Megapiksel çözünürlüklü kamera sunarken İpad 3 tablet PC 5 Megapiksel çözünürlük desteği sunarken otofokus, yüz tanıma gibi özelliklerde sunuyor. Tabiki bu durum video kayıt yeteneklerinde yansımış iPad 2 720p @30fps video kayıt yeteneği sunarken iPad 3 1080p @30fps video kayıt yeteneğine sahip.

Bağlantı:

iPad 2 ile iPad 3 arasında bağlantı olarak ekstra 4G LTE bağlantısı eklenmiş, bu özellik henüz pek yaygın olarak kullanılmasa da yakın bir gelecekte aktif olacaktır.

Boyutlar ve Ağırlık:

Bu konuda ipad 2 daha avantajlı çünkü yeni iPad modeline göre hem daha ince hem de daha hafif, normalde teknolojinin gelişmesi daha fazla hız daha faza özellik ile birlikte ergonomik yapıda gelir. Ancak iPad serisinde durum böyle değil, iPad 2, 8.8 mm kalınlığa sahipken 601 gram ağırlığı bulunuyor. iPad 3 ise 9.4 mm kalınlık ve 652 gram ağırlığa sahip.