Kaspersky Lab 2009

Kaspersky Lab 2009

İnternete baglı olan bilgisayar sayısı her geçen gün artıyor hızla büyüyen bu pazarda korsanlarda boş durmuyor tabiki, internetteki kirlilikte aynı oranda artmakta iyi bir kullanıcının ilk işi kendine iyi bir savunma sistemi oluşturmak buna kaspersky ile başlayabilir.


Artık her işimizi bilgisayardan bir kaç tıkla yapabiliyoruz bununla birlikte güvenlik de bilgisayar kullanıcıları için önemi arttı. Banka şifrelerini çalmaya çalışan zararlı yazılımlardan veri hırsızlığına yol açan virüslere kadar birçok tehdit, internette kurbanlarını bekliyor ve zayıf noktasını bulduğu kullanıcılara zarar veriyor.

Bu gibi durumlara meydan vermemek için ise mutlak suretle kullanıcıların kendi güvenlik önlemlerini alması gerekir. Bugün internet üzerinden bulabileceğiniz birçok güvenlik yazılım paketi, kullanıcıların temel güvenlik ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir. Bu yazılımların birçoğu virüslerden trojan‘lara, spam‘lardan spyware‘lere kadar hemen her tehdide karşı maksimum koruma sağlarlar.

Ancak piyasada olan bir çok yazılım kullanıcıların kafasını karıştırmakta hangi program daha iyi, hangisi tam güvenlik saglar öncelikle şunu bilmenizi isterizki hiçbir antivirus programı tam koruma saglayamaz.

Bunun nedenini basit bir örnekle anlatalım bilgisayarınıza kaspersky’ın son sürümünü yüklediniz farz edelim en son güncellendigi günden itibaren aradan bir kaç gün geçmiş olucaktır bu sıradada yeni bir casus yazılım internette dolaşmaya başlar ve sizin antivirüs programınız bu yazılıma karşı savunmasızdır yani bu zararlı yazılımı tehdit gibi algılamıycaktır ve korsanlar emellerine ulaşmış olacaklardır.

Kaspersky Internet Security 200p

ŞİMDİ İNDİR

Temel Koruma

 • Tüm kötü amaçlı yazılım ve spyware koruması
 • Dosya taraması, email ve Internet trafiği kontrolü
 • Chat programları koruması (ICQ, MSN)
 • Otomatik güncelleme

Gelişmiş Koruma

 • Çift yönlü kişisel güvenlik duvarı
 • Güvenli Wİ-Fİ ve VPN bağlantıları
 • Zorla sisteme giriş önleme

Önleyici Koruma

 • Akıllı uygulama yönetimi ve kontrolü
 • Bilinmeyen tehditlere karşı sezgisel koruma
 • OS ve uygulamaların zayıf yönlerinin taranması
 • Kötü amaçlı sitelerin linklerinin iptal edilmesi

Kimlik Hırsızlığı Koruması

 • Phishing site linklerini iptal etme
 • Sanal klavye ile güvenli kullanıcı bilgi ve şifre girişi
 • Güvenli bağlantılarda veri hırsızlığı engelleme (HTTPS / SSL)
 • Yetkisiz çevirmeli ağ bağlantı engellemesi

İçerik Filtreleme

 • Ebeveyn kontrolü
 • Antispam koruması

Kaspersky Anti-Virus 2009

ŞİMDİ İNDİR

– Kaspersky Anti-Virus 2009

– Anti-Spyware (Spyware yani casus yazılımlara karşı tam koruma)

– Anti-Phishing (Phishing saldırılarına karşı tam koruma)

– Anti-Rootkit (Rootkit saldırılarına karşı tam koruma)

– İki yönlü Firewall (Ateş Duvarı)

– Ebeveyn Koruması (Çocukların güven içinde internette dolaşabilmesini sağlar ve uygun olmayan sitelere karşı çocukları korur)

– Sanal klavye (Keylogger’lara karşı geliştirilen ve kullanıcıların gizliliğini muhafaza eden başarılı bir fonksiyon – Özellikle bankacılık işlemlerinde oldukça etkili bir koruma sağlar.)

– Anti-spam (Spam tehditlerine karşı koruma)

– Anti-banner
KIS 2009’un diğer önemli özellikleri ise şöyle:

– Güvenilir uygulamalar listesi (Tehdit içermeyen ve güvenli görülen uygulamaları listeler.)

– Security Analyzer ve Browser Configuration gibi yeni sihirbazlarla beraber gelen KIS 2009, kullanıcılarına daha kolay bir kullanım sunarken kullanıcı arayüzü de yine kullanıcı dostu olarak tasarlandı.

– Network Monitoring (Ağ İzleyicisi) ve Network Packet Analysis araçları ile PC’nizdeki ağ aktiviteleri hakkındaki bilgilerin analizini yapar)

– Privacy Cleaner Wizard ise cookie ve web geçmişi gibi kullanıcıların gizlilik bilgilerini içeren tüm bilgileri kullanıcıların bilgisi dahilinde kolayca silinebilmesine olanak tanır.

– Yeni System Restore (Sistem Geri Yükleme) özelliği ile malware saldırılarından sonra sistem hataları onarılır.

– Microsoft Outlook, Outlook Express, The Bat! Ve Thunderbird eklentisiyle anti-spam ayarlarını kontrol etmek artık daha basit.

– IM yazılımlarını (MSN, ICQ, Yahoo! Messenger) her an kontrol ederek bu yazılımlar aracılığıyla gelebilecek olası saldırılara karşı tam koruma

– Wi-Fi bağlantılarını taramak suretiyle kablosuz ağlar için kullanım güvenliği sağlar