Kodlama Dilleri İçin Ücretsiz Kod Editörü

Kodlama Dilleri İçin Ücretsiz Kod Editörü

Programmer’s Notepad adlı yazılım birçok programlama dilinde renklendirme, proje yönetimi gibi özellikleriyle programcıların elinin altında daima olması gereken bir yazılımdır. Sözdizimi vurgulama, basit metin yerleştirme için metin klipleri, Kod katlama / açıklama, esnek normal ifade desteği, Ctags kullanarak kod navigasyonu, büyük kod tabanlarında gezinmeye yönelik projeler sunar. Desteklediği kod dizileri arasında C, C#, Assembler, MatLab, HTML, Java, JavaScript, PHP, Ruby, XML ve Pyhton gibi en popüler programlama dilleri yer alıyor

Programmer’s Notepad Özellikleri

Programmer’s Notepad programı, kod tabanlı programlama yapanlar için üretilmiştir. Özellikle programlama ve web tasarım ile uğraşanların kullanabilecekleri not defteri alternatiflerinden bir tanesidir. Özellikle kod etiketleri için verdiği destek sayesinde yazdığınız kodların en hızlı şekilde tamamlanmasına imkan tanıyor ve böylece işleri oldukça kolaylaştırıyor. Program kodlarında benzer kodları renklendirerek daha rahat çalışmanıza olanak veriyor. Otomatik tamamlama ve sentaks öne çıkarma özellikleri ise kod yazarken hem kodları daha iyi ayırt edebilmenizi, hem de pek çok uzun kodu yazmaktan kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Metin içinde arama yapabilme, yakınlaştırma ve uzaklaştırma, yerine koyma, harf büyüklüklerini değiştirme gibi özelliklere sahip. Fazla kullanılmasa da ihtiyaç halinde adeta can suyu olan bir özelliktir. Program kodlarında yazılım diline göre satır numaralandırma, özelleştirilebilir renklendirme özelliği sayesinde kodlar arasında kaybolmamanızı ve kafanızın karışmamasını sağlar. Program, sağ tık menünüze de yerleşiyor ve böylece kodları yazdığınız dosyalar üzerinde en hızlı şekilde işlem yapmaya başlayabiliyorsunuz. Program birçok faydalı ve güzel özelliğinin yanında çoğu metin editörü ve kelime işlemci programlarda olan Bul ve Değiştir konusunda da oldukça başarılı bir yazılımdır.

Tür: Ücretsiz
Platform:
Boyut: 2.4 MB
İndirme Sitesi: http://www.pnotepad.org/download/