Laptop, Netbook, Tablet PC Farkı Nedir

Laptop, Netbook, Tablet PC Farkı Nedir

Dizüstü bilgisayar satın alacaksınız fakat karar veremiyorsunuz Laptop, Netbook ve Tablet PC mi satın alacaksınız tam olarak karar  veremiyorsunuz o zaman bu rehber size göre ilk önce Laptop, Netbook ve Tablet PC nedir aralarında ne gibi farklar var sizin için en uygun dizüstü bilgisayar hangisi özellik bakımından ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak dizüstü bilgisayarı tanıyalım…

İlk olarak bütçenizi belirlemelisiniz. Piyasada iPad’in tablet PC 16GB’lık WiFi sürümü 499 dolardan satılırken, 64 GB WiFi ve 3G destekli sürümü 829 dolara satılmaktadır. Netbook fiyatları 300 dolardan başlıyor. Laptop’lar ise her iki bilgisayar çeşidinden de daha pahalı, Ortalama bir laptop fiyatı 500 dolardan başlamaktadır tasarım özellikleri ve donanımı arttırdığınız zaman tabi ki fiyatta buna göre artmakta, Satın alacağınız bilgisayardan yüksek performans bekliyorsanız Laptop tercih etmelisiniz Netbook ve Tablet PC’ler Laptoplar kadar hızlı değiller.

Makale yazmak, e-postalar ve mesajlar göndermek için bu cihazların herhangi biri işinizi görecektir. Fakat uzun yazılar yazmanız gerekiyorsa tam boyutta bir klavyeye ihtiyacınız var, bu da ihtiyacınızın laptop’lar bu konuda daha iyi diyebiliriz. Netbook’ların klavye alanı dar Tablet PC’ler ise dokunmatik karar sizin,

Günümüz gelişmiş oyunlarını oynamak istiyorsanız tabi ki Laptop tercih etmelisiniz özellikle netbook’larla bunu yapamazsınız ancak eski küçük oyunları oynayabilirsiniz. Tablet PC’ler içinde oynayabileceğiniz oyunlar mevcut.

İnternette sörf yapıyor, film izleyip müzik dinlemek dışında bir şey yapmıyorsanız Tablet PC’ler size göre fiyatı bakımından ve parlak geniş ekrana sahip olması film severler iiçin iyi bir tercih olacaktır.

Bilgisayarınızda Windows uygulamaları kullanıyorsanız Office, Photoshop, Autocad gibi programlar için Laptop kullanmalısınız fakat bunları nadiren açıyorsanız Netbook’ta tercih edebilirsiniz.