LCD Monitör Test Etme Programları

LCD Monitör Test Etme Programları

Monitörünüzü Test Edebileceğiniz bu programlar ile monitörünüzü test edin, bilgisayar ekranınızdan yeterince performans almıyorsanız ve monitörünüz size bozuk yada göz yorucu geliyorsa işte işinize yaracak kullanışlı programlar, Bilgisayarınızda ekran ayarları yaparak gerçek renk kalitesini yakalayarak monitörünüzün en iyi performansı elde edin herkesin göz alışkanlığı farklıdır bu yüzden bu yazılımlar sayesinde kendi göz alışkanlığınıza göre monitörlerinizi ayarlayabilirsiniz.

TIREAL TFT Test 1.1

TIREAL TFT Test yazılımı, LCD-TFT monitörler için hazırlanmış tam anlamıyla test ve ayar yapabilmenize olanak sağlayan ve ölü pikselleri bulmanızda yardımcı olabilecek ücretsiz bir program.Program ile uygulayabileceğiniz görüntü ve renk testleri ile monitörünüzden en iyi renkleri almak için ayar yaparken ekranınızdaki sorunları da bu program sayesinde kolayca tespit edebileceksiniz.

Testler: Ana renk testi, Arayüz ve video noise testi, Grayscale testi, RGB testi

İndir: TIREAL TFT Test 1.1

Dead Pixel Buddy

Dead Pixel Buddy yazılımı ölü piksel (dead pixel) diye tabir ettiğimiz LCD mönitörlerde bulunan hatalı pikselleri bulmaya yarayan bir test programı. Bu basit araç sizlere kolaylıkla bu testi yapabilmenizi sağlıyor. Programı çalıştırdıktan sonra kızmızı, yeşil ve mavi renklerle kaplanıcak olan ekranınza dikkatlice bakarak eşleşmeyen pikselleri rahatlıkla görebilirsiniz. Ekranı programla siyah yaparak tozlarıda rahatlıkla görebilir ve monitörünüzü temizliyebilirsiniz.

İndir: Dead Pixel Buddy

Ekimsoftware LCDTest 2.0

LCDtest, LCD ekranınızda ölü piksel olup olmadığını test etmenize yarıyor. Ekranda, kırmızı, yeşil, mavi, beyaz, siyah renkleriyle kaplayıp ölü piksel varsa görebilmenizi sağlıyor.

İndir: Ekimsoftware LCDTest 2.0