Crea Net-PC1 En Ucuz Bilgisayar

Crea Net-PC1 En Ucuz Bilgisayar

Crea’nın yeni Net-PC1 modeli 199 dolarlık fiyatı ile son kullanıcların ilgisini çekiyor.
Şu sıralar bilgisayar dünyasında moda, ekonomik fakat kullanışlı cihazlar üretmek. Crea’da yeni NET PC modeli ile bu kervana katılan firmalardan. Fakat diğer üreticilerden farklı olarak Crea, bu konudaki ilk modelini bir masaüstü bilgisayar olarak piyasaya sürdü.

Test merkezimize gelen Net-PC1’in ilk dikkatimiz çeken özelliği üzerindeki Atom işlemcisi oldu. Intel’in yeni işlemcisi Atom özellikle düşük güç tüketimi sayesinde elektrik faturalarınızı kabartmıyor. Beraberinde Windows Vista Starter işletim sistemi ile birlikte gelen Net-PC1’in her ne kadar masaüstü performansı iyi olsa da ofis uygulamalarında biraz daha yavaş çalıştığını görüyoruz. Bu bakımdan işletim sistemi olarak XP Home sürümünün kullanılması daha doğru bir tercih olurdu diye düşünüyoruz.

Ürünün üzerindeki 1 GB RAM’in bu sistem için gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Bu fiyata DVD yazıcı ve kart okuyucunun da dahil edilmiş olması ise gözümüze çarpan diğer güzellikler oldu. Yine inci beyazı bir renge sahip olan ürünün tasarımı da Mac’leri aratmayacak cinsten. Klavye, fare ve kasadan oluşan ürünün kutusundan hoparlör çıkmaması ise bu güzel ürünün sesini duyamayacağımız için bizi üzdü.

Sonuç olarak özellikle başlangıç seviyesinde bir bilgisayar arayan, ve bunun için de bütçesini zorlamak istemeyen, aynı zamanda verdiği paranın hakkını almak isteyen kullanıcıların mutlaka göz atması gereken bir ürün.

Üründeki kampanya seçenekleri Crea’nın web sitesinden ayrıntılı olarak incelenebiliyor.