Microsoft Office Karşıya Yükleme Merkezi Nasıl Kapatılır

Microsoft Office Karşıya Yükleme Merkezi Nasıl Kapatılır

Microsoft Office kullanıcıları bilgisayarın sağ alt bölümünde Karşıya Yükleme Merkezi simgesini fark etmişlerdir. Bu özellik Office 2010’dan beri olan tüm Office’ler de yer almaktadır. Bu özellik kullanıcılara, sunucuya Upload ettikleri dosyaların durumunu görmelerini sağlar. Özellikle Microsoft’un bir servisi olan OneDrive bulut depolama hizmetine Upload yaptığınız esnada internetiniz kesilirse Karşıya Yükleme Merkezi devreye girer Offline şekilde kayıt yapar ve internetiniz geri geldiğinde otomatik olarak Upload işlemine devam eder. Kullanıcıları için oldukça yararlı olan bu uygulama ara sıra kendisini hatırlatmaktadır. Buda diğer kullanmayan kullanıcıları rahatsız etmektedir. Çünkü uygulama sürekli olarak sisteme giriş yapmanızı istemektedir.

Karşıya Yükleme Merkezini Kapatma

Karşıya Yükleme Merkezini tamamen kapatmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde;

Klavyeden Windows + R tuşlarına aynı anda basıyorsunuz ve açılan çalıştır ekranına aşağıdaki satırları aynen kopyalayıp yapıştırın ve Tamam butonuna tıklayın.

control schedtasks

Karşınıza Görev Zamanlayıcısı açılacaktır. Daha sonra Görev zamanlayıcı kitaplığına tıklıyorsunuz. Sağ tarafta ad listesinde yer alan “Microsoft Office 15 Sync Maintenance” ye Sağ tıklayıp devre dışı bırak seçeneğine tıklıyorsunuz.