Monitör Baş Ağrısı Yapar mı

Monitör Baş Ağrısı Yapar mı

Eğer sürekli ekrana bakmak zorunda kalıyorsanız baş ağrılarınızın sebeplerinden biri monitörünüz olabilir. Özellikle ekran başında monitörünüze odaklanmak zorunda iseniz mesela yazılara ve çizimlere odaklanıyorsanız göz sağlığınız risk altında olduğu gibi bu durum baş ağrılarına da sebep olmaktadır. Yeni nesil monitörlerde tepki süresi çok iyi fakat siz gerekli ayarları yapmazsanız monitörünüzü bu ayarda kullanamazsınız. Düşük tepki süresi sizde baş ağrısına neden olabilir. uzun süre yazılara konsantre olmak göz kırpma sayısını azaltacak ve gözünüzün giderek yorulmasına neden olacaktır.

Ekran Kartı Sürücünüzün Yüklü Olduğun Emin Olun

Ekranınızda dalgalanmalar oluyor videolarınızın görüntülerinde renk bozulmaları oluyorsa büyük ihtimalle ekran kartı driveriniz yüklü değil. Bunu anlamak için Denetim Masası –> Sistem -> Aygıt Yöneticisi yolunu izleyin. Buradan Görüntü bağdaştırıcıları bölümünde ekran kartınızı göremiyorsanız driverınız yüklü olmadığı içindir.

Ekran Yenileme Sıklığı Nasıl Ayarlanır

Bu ayları yapmak için masa üstü üzerinde fare sağ tuşuna basın açılan menüden Görüntü Ayarları menüsüne tıklayın, bu bölümden Görüntü bağdaştırıcısı özellikleri linkine tıklayın. Monitör sekmesinde Ekran yenileme hızı bölümünü göreceksiniz. Bu ayarı en yükseğe alırsanız monitörünüz size çok daha iyi bir görüntü sunacaktır.