Monitör Test Etme Uygulamaları

Monitör Test Etme Uygulamaları

Bilgisayarınızın görüntü kalitesi ekran kartı kadar monitörünüzün verebilecekleriyle de kısıtlıdır. Monitörünüz yeni ürün veya yüksek performans sunabiliyor ancak yeterli verim alamıyorsanız monitörünüzü ücretsiz internetten online hazmet veren test etme uygulamaları ile test edip renk ayarlarını gözünüze hitap edebilecek şekilde ayarlamalısınız. Photo Friday, Screencheck ve Display Calibration programları ile monitörünüzü test edebilir ve monitörünüzün en verimli şekle getirerek en iyi performansı sunacak hale getirebilirsiniz. Bozuk renk düzeni göz sağlığınızı bozmakla beraber baş ağrılarına da neden olmaktadır.

Makalede Neler Var?

Photo Friday

Photo Fridey oldukça kullanışlı bir araç olup size internet üzerinden online olarak hizmet veriyor.İnternet tarayıcınız üzerinden kullanılan bu araç ile ekrandaki adımları takip ederek tek tek gerekli ayarlamaları yapıyorsunuz. Size siyahtan beyaza kadar renkler gösteriliyor ve renkleri belirtilen şekilde görene kadar ayarlarla oynuyorsunuz.

İndir : Photo Friday

Screencheck

Screencheck ile monitörünüzün parlaklık ve renk ayarlarını yapabiliyorsunuz.Screencheck da aynı Photo Friday gibi internet üzerinden online olarak kullanılabilien bir uygulamadır.Siteye girdiğiniz vakit tepede beyaz-siyah dengesini görüyorsunuz. Alt çubukta ise RGB spektrumunda renkler sergileniyor.

İndir : Screencheck

Display Calibration

Display Calibration diğer uygulamalar gibi internet üzerinden hizmet veren bir site. Display Calibration son derece kullanışlı bir uygulama olup üç farklı sayfa üzerinde parlaklık-kontrast, renk derinliği ve ekran çözünürlüğü ayarlarında size örnekler gösteriliyor.

İndir : Display Calibration