MSN – Hotmail Şifrenizi Nasıl Geri Alırsınız?

MSN – Hotmail Şifrenizi Nasıl Geri Alırsınız?

  Msn veya Hotmail adresinizin şifresinin çalınması veya unutmanız halinde hesabınızı geri alabilirsiniz. Unuttuğunuz yada çalınan şifreleriniz için her zaman bir çözüm yöntemi mevcut işte bunlardan bağzıları,  Msn veya hotmail şifresini geri almak için yapmanız gerekenleri sırası ile görelim


  MSN şifrenizi unuttuğunuz takdirde bu programı kullanabilirsiniz kullanması gayet basit ufacık bir adımla şifrenizi öğrenebilirsiniz. Tabi msn şifrenizin bilgisayarınızda kayıtlı olması gerekiyor. Programı çalıştırıyorsunuz size şifrenizi gösteriyor hepsi bu kadar.

Desteklediği programlar;

• MSN Messenger
• Windows Messenger (In Windows XP)
• Windows Live Messenger (In Windows XP And Vista)
• Yahoo Messenger (Versions 5.x and 6.x)
• Google Talk
• ICQ Lite 4.x/5.x/2003
• AOL Instant Messenger v4.6 or below, AIM 6.x, and AIM Pro.
• Trillian
• Miranda
• GAIM/Pidgin
• MySpace IM
• PaltalkScene
• Digsby

 

Şifreniz çalındı ise ilk önce; “https://support.microsoft.com/contactus/emailcontact.aspx?scid=sw;en;1310&ws=1prcen” adresine giriyorsunuz. Buradaki tüm sorular İngilizcedir. Tabi cevaplar da İngilizce olacak İngilizce bilmiyorsanız, bilen birinden yardım veya iyi bir İngilizce sözlükten yardım alabilirsiniz. Gene bu adımda önemli bir nokta, “Product or Service” seçeneğinde mutlaka “Microsoft Password Network” seçeneğini seçin. Ayrıca en aşağıda bulunan “E-mail adres” kısmına çalınan Messenger mailinizi değil, Microsoft ile haberleşmede kullanacağınız farklı bir mail adresi girmelisiniz. Biraz sabırlı olmanız gerekiyor sizinle birkaç gün sonra irtibata geçilecektir.

  Gelen e-mail da ise çaldırdığınız Messenger hesabı ile ilgili bazı sorular olacak. Bu soruları eksiksiz cevaplayıp, mailin geldiği adrese geri atmalısınız. Eğer verdiğiniz bilgiler doğru ise gene birkaç gün içerisinde Messenger şifrenizi ve gizli sorunuzu değiştirebileceğiniz bir link size bildirilecek. Oradaki adımları izleyerek, yeni şifrenizi ve gizli sorunuzu oluşturup, çaldırdığınız Messenger hesabınıza girebilirsiniz. Biz sizin için soruların Türkçe anlamlarını yazdık Hotmail sürekli değişikliklere gittiğinden adım adım işlem yerine soruları yazmayı uygun gördük

1. Your Windows Live ID (Çalınan hesabınızın e-mail adresi)

2. Your first name and your last name (Adınız ve Soyadınız)

3. Your date of birth (month/date/year) (Doğum Tarihiniz)

4. Your country (Ülkeniz)

5. Your state (if applicable) (Yaşadığınız şehir)

6. Your postal code (Posta kodunuz)

7. Your IP address List the IP addresses from each computer that you use to access your account. To determine your IP address, visit the following Web site: http://www.whatismyip.com
The numbers that appear at the top of this Web page is your IP address. (Kullandığınız IP adresi)

8. The answer to your secret question (Hesabınız çalınmanda önceki gizli sorunuzun cevabı)

9. The “alternate e-mail address” that is on file for the account (Hesabınız çalınmadan önce verdiyseniz alternatif e-mail adresi)

10. Your Internet service provider. An ISP is a company that provides an end user with a connection to the Internet and other similar services, such as e-mail. Examples include MSNIA, EarthLink, and Comcast. (Biliyorsanız servis sağlayıcınızın adını girin. Ev kullanıcıları için genelde Türk Telekom’dur. İş yerleri ise farklı sağlayıcılar kullanabiliyor.)

11. The last date and time when you successfully signed in (Messenger’ınıza en son girdiğiniz saat ve tarih.)

12. The names of any folders that you created in addition to the default folders (Mail adresinizde varsa yarattığınız klasör isimleri)

13. Names of contacts in your address book (please include the e-mail address) (Mail hesabınızda ekli kişilerin Adı, soyadı ve mail adresleri. Tabi herkesi hatırlamanız mümkün değil. Ne kadar çok yazarsanız o kadar iyi.)

14. Subjects of any old mail that is in your Inbox or mail folders (Son gelen maillerinizin konuları. Ne kadar çok yazarsanız o kadar iyi.)

15. Names of contacts on your contact list (please include the e-mail address)( Messenger listenizde ekli kişilerin mail adresleri. Biliyorsanız kişilerin adı ve soyadlarını da ekleyebilirsiniz.)

16. Your Windows Live Messenger nickname (display name) (Messenger’da en son kullandığınız takma isminiz.)