Otomatik Sürücü / Ortam Kısayolları

Otomatik Sürücü / Ortam Kısayolları

Desk Drive, gerçekten rahatsız edici bir sorunu çözüyor. Bir USB disk, flaş bellek sürücüsünü veya DVD’yi bilgisayarınıza taktığınızda, Windows Gezgini’ni açmanız ve eşlenen sürücüyü veya klasörü bulmanız gerekir. Desk Drive, sürücüyü otomatik olarak gösteren bir masaüstü simgesi ekler. Ortamı kaldırdığınızda kısayol gider. Oldukça basit ve etkili bir programdır.

Normal şartlarda bilgisayarınıza harici bir depolama aygıtı ya da optik medya taktığınızda Windows’un medya yöneticisi bir pencere açıp, sizi taktığınız ortama ya da onu kullanmak isteyebileceğiniz bir yazılıma yönlendirir. Ancak sonrasında tekrar o ortama girmek istediğinizde önce Bilgisayarım’ı açar, sonrada bileşenlerden hedefinize uygun olana yönelirsiniz.

İşte bu basit ama birkaç adımlık uygulamayı tek tıklamaya kadar düşürebilen bir yazılımı tanıtmak istiyoruz sizlere; Desk Drive. Ücretsiz olarak dağıtılan yazılım sayesinde bilgisayarınıza taktığınız her türlü depolama aygıtı ya da optik medya Desk Drive içerisinde yerini alıyor ve tek tıklamayla içerisine girmeniz sağlanıyor. Ortamı bilgisayardan ayırdığınız zaman otomatik olarak Desk Drive’dan da ayırmış oluyorsunuz.

İndirme Adresi: https://github.com/mike-ward/DeskDrive/releases/tag/v2.1.2