Photoshop ile Pop Out 3D Efekt Yapma

Photoshop ile Pop Out 3D Efekt Yapma

Adobe Photoshop yazılımı ile resimlerinize 3D Pop Out efekti verebilirsiniz. Bir nesneyi yada objeyi ekrandan çıkartıyormuşçasına 3D efekt verebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise oldukça basit, Magnetic Lasso Tool aracı ile ilgili objeyi kesip Layer Mask özelliği ile Katmana maske ekleyip resmin bir bölümünü sileceğiz. Böylece arka plan resmine diğer resmi entegre etmiş olacağız. Oradaki bir objeyi adeta ekrandan fırlıyormuşçasına efekt vermiş olacağız. Şimdi sırası ile detaylı anlatıma geçelim…

Resimlerin Orijinal Halleri

Photoshop programını çalıştırdıktan sonra ilk önce arka plan resmimizi daha sonrada efekt uygulayacağımız resmi photoshopa aktarıyoruz. Daha sonra Magnetic Lasso Tool aracını seçip ilgili objeyi seçiyorsunuz.


Gerekli alanı seçtikten sonra üst bölüm de yer alan Refine Selection Edge butonuna tıklıyorsunuz. Refine Edge penceresinde ON Black seçeneğinin seçili olduğuna emin olunuz ve seçim yaptığınız alanın kenarlarına tıpkı bir silgi gibi uygulayınız. Bu resimdeki keskin geçişi önleyecektir.


Daha sonra Layer Mask butonuna tıklayıp katmanda maske oluşturun, arka plan resmine geçip Polygonal Lasso Tool aracı ile 3D obje uygulayacağınız bölümü seçiyorsunuz. Daha sonra Layer Mask yaptığımız bölümde maskeleme katmanına tıklayıp Brush Tool aracına tıklayıp seçili alanda üsteki resmi gösteriyorsunuz.


Çalışmanın Son Hali:

Photoshop ile 3D Efekti Yapma Videolu Anlatım