PhotoShop Yeşil Adam Yapma

PhotoShop Yeşil Adam Yapma

Photoshop kullanarak yeşil adam yapabilirsiniz. Tıpkı Hulk filminde kullanılan yeşil dev karakteri gibi sizde resimleri yeşil devin görüntüsünde olduğu gibi yapabilirsiniz. Photoshop’un nimetlerini kullanarak resmimizin görüntüsünü değiştireceğiz…

İlk adım olarak Yeşile çevirmek istediğiniz fotoğrafı photoshop’ta açıyoruz. Biz Tuba Büyüküstünü seçtik yeşil kadın yapmaya karar verdik :D
tugba
Fırça sekmesine tıklayarak, koyu yeşil tonda renk seçiyoruz örnek olarak #037248 rengini seçebilirsiniz.
2
CTRL + SHIFT + N yaparak yeni bir katman (Layer) oluşturuyoruz. Katman’ınıza isim veriyorsunuz “Yeşil” ismini verebilirsiniz.
3
Fırçamız ile yeni oluşturduğumuz Katmanda (layer) tuba’yı boyuyoruz. Yalnız taşırmamaya dikkat ediyoruz saçlarını ve elbisesini boyamamaya özen gösteriyoruz. Eğer zorluk çekiyorsanız CTRL ++ tuşları ile yakınlaşabilirsiniz. Bu sayede boyamanız daha kolay olacaktır.
4
Yeşil adı verdiğiniz katmanınızın renk özellikleri bölümünde “normal” olarak geçen modu “Doğrusal ışık” olarak değiştiriyoruz
5
“Normal” modunu “Doğrusal ışık” olarak değiştirdiğinizde görüntü üstteki gibi olacaktır.

Şimdi sıra geldi gözlere, gözler için yeni bir katman oluşturuyoruz CTRL + SHIFT + N tuşları ile yapabilirsiniz isim olarak da Göz adını verdik.

Fırçayı sekmesine tıklayarak, kırmızı renk ile gözleri boyayın, örnek olarak #7c2d2d rengini seçebilirsiniz.
6
Göz adını verdiğimiz katmanı “Normal” olarak ayarlı olan modunu “Sert modunu” seçerek aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.
7
Şimdi arka planı değiştirelim Bunun için yeni bir katman oluşturuyoruz. Katmanımıza arkaplan adını veriyoruz. (CTRL + SHIFT + N)

fırça sekmesini tıklayarak resmimizin üstüne taşırmadan arkaplanı boyuyoruz, örnek olarak #a6030b rengini kullanabilirsiniz.
8
Bu katmanın “normal” olarak ayarlı olan modunu “Katı karışım” olarakdeğiştirin.
9
ve en son olarak resmini bu hale gelecektir. Ana mantığı anlamışsınızdır. Diğer modları seçerek kendi resminizi yapabilirsiniz.
son