Photoshopsuz PSD Dosyaları Nasıl Açılır

Photoshopsuz PSD Dosyaları Nasıl Açılır

Ücretsiz PSD dosyalarını açan programlar, PSD dosyası photoshop olmadan nasıl açılır? İnternette pek çok proje özellikle tasarımlar PSD dosyası olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Bazı kullanıcılarda Photoshop ile çalışırken tasarımları daha sonra geliştirmek ve düzenlemek için projeyi PSD formatında saklamaktadır. Ancak bu PSD dosyalarını Photoshop programı olmadan açmak oldukça zordur. Çünkü Photoshop haricinde pek fazla program bu kalıptaki dosyaları açamamaktadır. PSD dosyalarınızı Photoshop yazılımı olmadan açabilmeniz bazı ücretsiz yazılımları sizlere tanıtacağız. Özellikle internetten indirdiğiniz hazır PSD çalışmalarını hiçbir ücret ödemeden açabilirsiniz.

PSD Dosyasını Açan Programlar

Paint.NET

Paint.NET ücretsiz olarak sunulan birresim düzenleme ve oluşturma programıdır. Paint.NET Katmanları desteklemektedir. limitsiz geri alma özelliği, özel efektler ve gelişmiş resim araçları ile ücretli programlara iyi bir alternatiftir. Paint.NET Windows’un içerisinde bulunan MS Paint ile benzer bir arayüze sahiptir bu yüzden kullanımına daha çabuk adapte olabilirsiniz. Program popüler resim formatlarını desteklemektedir. JPEG, PNG, TIFF, BMP gibi popüler dosaya formatlarını desteklemektedir. Paint.NET resim editörü Windows XP/Vista/7 işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Minumum sistem gereksinimleri arasında 800MHz hızında işlemci 512MB RAM bellek ve 200MB boş disk alanı gerekmektedir. Ayrıca program 64bit işletim sistemlerinde de sorunsuz çalışmaktadır.

Bedava Resim Düzenleme Programı – Paint.NET

IrfanView

irfanwiew kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan bir resim gösterme programıdır. Hem yeni başlayan kullanıcılara hem de profesyonel kullanıcılara aynı anda hitap eden program oldukça kullanışlı bir ara yüze sahip, bir resim gösterme programından çok daha fazlası olan programın Türkçe sürümü de bulunması programı daha da kullanışlı hale getiriyor. Photoshop filtre destekli, dönüştürme özelliğine sahip her türlü grafik işlerinizde fayda sağlayacak profesyonel bir düzenleyici olan irfanwiew gerek ev kullanıcıları gerekse Webmasterlar tarafından çok tercih edilen bir programdır.

Bedava Resim Gösterme Programı irfanwiew