Programsız Video ve MP3 Dosyaları Nasıl Birleştirilir

Programsız Video ve MP3 Dosyaları Nasıl Birleştirilir

Hiçbir programa ihtiyaç duymadan videolarınızı birbirleriyle birleştirme şansına sahipsiniz. Çoğu kullanıcı bu işlemi yapmak için bir video düzenleme programına ihtiyaç duyar. piyasada bu işlemi hızlı yapabilecek ve ücretsiz bir program bulmak oldukça zor. ücretsiz bir video düzenleme programı bulsanız dahi bu hızda işlemlerinizi yapamazsınız. Şimdi yapmanız gereken şey oldukça basit ilk olarak komut satırına giriyorsunuz. Yani Başlat açılan menüden çalıştıra tıklıyorsunuz. Karşınıza gelen küçük ekrana cmd yazıp Tamam butonuna tıklıyorsunuz. Eğer açılan ekranı kullanmayı bilmiyorsanız kolaylık olması açısından videolarınızı “C” diskine kopyalayınız.

Örnek olarak Aşağıdaki resimde iki videoyu birbiri ile birleştirdik birleştirme sadece birkaç saniye sürüyor. Siz çok daha fazla Video yada MP3 birleştirecekseniz araya + işareti koyarak istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus birleştireceğiniz dosyanın uzantısına dikkat etmelisiniz. Yapamadığınız noktada bize yorumlarınızı gönderiniz sitemizde mutlaka birileri size yardım edecektir. Resmin altında yazmanız gereken komutlar sırası ile verilmiştir. Burada DijitalTeknoloji.Net “C” diskinde bulunan bir klasördür.

cd..
cd..
cd DijitalTeknoloji.Net
D:\ DijitalTeknoloji.Net>copy/b AVSEQ01.DAT+AVSEQ02.DAT birlesmis.DAT

 

copy/b binary olarak birleştirme yapıyor. Bu yöntem ile aynı türden dosyaların içeriğini tek dosyada birleştirebilirsiniz.

/a, dosyanın ascii olduğunu belirtir.

/b, dosyanın binary olduğunu belirtir.