SSD Ömrünü Gösteren Ücretsiz Program

SSD Ömrünü Gösteren Ücretsiz Program

SSD (Solid State Disk) ömrü ne kadar kaldı. SSD mi kaç yıl daha kullanabilirim. SSD Life adlı ücretsiz yazılım ile diskinizin ortalama ömrünü gözlemleyebilirsiniz. Yazılım sizlere bunların yanı sıra diskinizin model numarası, kapasite ve donanım yazılım sürümü, sürücü sağlığı, tahmini sürücü ömrü, SMART özellikleri gibi bilgileri anında size sunar. SSD diskler performans olarak diğer disklere göre çok daha hızlıdır. Okuma yazma hızı oldukça yüksek olan bu disklerin ömrü de oldukça yüksektir. Isınma sorunu yaşamayan ve neredeyse 0 ses ile çalışan bu diskler darbe almadığı sürece uzun yıllar kullanılabilmektedir.

SSD Life Tanıtımı

SSDLife programı ise SSD diskinizin sağlığını ölçebiliyorsunuz. Bu sayede beklenmedik problemlerin önüne geçebilirsiniz. Özellikle sahip olduğu disk ömrü ölçme özelliği sayesinde kolayca diskinizin ne kadar yaşam süresi kaldığını görebiliyor ve önleminizi alabiliyorsunuz. SSD sürücünüzün kaç defa açılıp kapandığından tutun da ne kadar veri okuduğunu ve yazdığını da kolayca görebiliyorsunuz. Yazılımın bir diğer iyi yönü de tüm SSD markaları ile uyumlu çalışabilmesidir.

SSDLife yazılımının ücretli versiyonu da bulunmaktadır. SSD’iniz ile ilgili tüm teknik detaylara ulaşabileceğiniz yazılım ile SSD’nizin sıcaklığını ve ne kadar ömrünün olduğunu öğrenebilirsiniz. Program oldukça kullanışlı ve başarılıdır, kullandığı algoritma ile disk’in tüm teknik detaylarını en ince ayrıntısına kadar öğrenebiliyorsunuz.

SSD Life İndirme Linki

http://ssd-life.com/SSDLifePro.exe