Tablet PC’lerin Şarj Ömrünü Uzatma

Tablet PC’lerin Şarj Ömrünü Uzatma

Tablet PC’ler her geçen gün çok daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır. Tablet PC’ler çok düşük bütçelerden yüksek bütçelere kadar çok geniş bir kitleye hitap etmektedir. Durum öyle bir hal aldı ki, cep harçlığına dahi piyasada Tablet PC bulunmaktadır. Tablet PC’ler bir masaüstü bilgisayarın sunduğu tüm özellikleri size sunabilir. Henüz performans olarak masaüstü bilgisayarlara yetişemedilerse de yakın bir gelecekte yüksek performanslı Tablet PC’ler görmek mümkün olacak. Tablet PC’leri hiçbir şey yapmadan  beklettiğinizde 10-12 saat arası şarj vaat edebiliyor. Ancak yüksek çözünürlüklü bir film izlediğinizde veya oyun oynadığınızda şarjı çok hızlı bitebiliyor. Tablet PC’lerin şarj süresini uzatmak sizin elinizde, işte bazı tüyolar.

Pil Kullanımı: Bataryanızın çok çabuk bozulmasını istemiyorsanız tam şarj edin ve tam boşaltın, bataryanızı düzensiz bir şekilde kullanırsanız kısa bir süre sonra şarj tutmama veya ömründe azalmalar olur.

Tablet PC’nizin Görüntü Parlaklığını Azaltın: Kişisel, Metin, İnternet, Oyun, Film, Spor, Dinamik kontrast gibi hazır pek çok ekran ayarı kullanıcıya sunulur. Bu ayarları kullanımınıza göre mutlaka değiştiriniz. Özellikle zamanınızın büyük çoğunluğunu internet ve yazı yazmakta harcıyorsanız bu tip ekran ayarları ile gözünüzü de yormamış olursunuz. Parlak ekranlar hem göz sağlığınızı bozduğu gibi hem de şarjınızın çok çabuk bitmesine neden olur.

Kablosuz Ağlara Dikkat: Tablet PC’ler hiç şüphesiz ki Wi-Fi özelliği en çok yararlanılan özelliğidir. Ancak bu özellik çok fazla şarj tüketmektedir. 3G, Wi-Fi, Bluetooth, GPS gibi bağlantıları açık bırakmamaya özen gösteriniz. Bu bağlantılar sürekli sinyal taraması yaptıkları için cihazınızın şarjının çok çabuk bitmesine neden olur.

İstemediğiniz Arkaplanları Kapatınız: Tablet bilgisayarınızdaki işletim sistemi ve yazılımları güncel tutmaya özen gösteriniz. Arka panda kullanmadığınız widget’ler varsa kapatınız ve sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol ediniz.