Ücretsiz Nero Alternatifleri

Ücretsiz Nero Alternatifleri

Geçtiğimiz günlerde Ünlü CD/DVD yazma programı Nero’nun yeni sürümü piyasaya sunuldu. Ancak Kayıt ücreti olarak 70 Euro istenmesi kullanıcılarını pek memnun etmedi. Sizlerden gelen istek üzerin www.dijitalteknoloji.com olarak CD/DVD yazma programı inceledi ve ücretsiz olanlarını sizlere sunuyoruz.


BurnAware

BurnAware verilerinizi Blu-ray medyalara yazabilen muhteşem bir hepsi-bir-arada çözüm.
Ücretsiz medya yazım programı verilerinizi CD, DVD ve Blu-ray disklere yazmak için gerekli tüm özellikleri sunuyor. Ayrıca program müzik CD’leri, video DVD’leri ve disk imajları da hazırlayabiliyor. Sade tasarımı sayesinde fazla tıklamalara ihtiyaç duymadan hedefinize ulaşabiliyorsunuz. Program sadece medya yazım üzerine odaklandığı için Nero’da olduğu gibi fonksiyonlar hengâmesine boğulmuyorsunuz.
İndirmek için linke tıklayınız: BurnAware

Ultimate CD/DVD Burner 2.0 (Ücretsiz)

Ultimate CD/DVD Burner, ücretsiz ve kullanımı kolay bir CD ve DVD yazma uygulamasıdır. Bu yazılımla, CD-R, CD-RW DVD+R/RW DVD-R/RW diskleri yazabilirsiniz. Herhangi bir veriyi yazın, yedekleme yapın, fotoğraf CD albümleri oluşturun ve ISO CDleri oluşturun. Arayüz, son derece basit ve kullanılması kolaydır. Ultimate CD/DVD Burner ile mükemmel CD/DVD yazma deneyimi yaşamanız için gelişmiş seçenekler bulunmaktadır. Program, kurulumsuz tek bir .exe dosyasından oluşmaktadır. Dosya boyutu 500KB İndirmek için linke tıklayınız: Ultimate CD/DVD Burner

Infra Recorder

Açık kaynak kodlu “Infra Recorder” ile CD ve DVD’leri rahatlıkla kopyalayabilir ve bu medyalara yazabilirsiniz. Görsel sunmunu pek beğenmeyebilirsiniz ama oldukça hızlı bir programdır.
İndirmek için linke tıklayınız: Infra Recorder

DeepBurner Portable Edition

Dışarıda medya yazımı yapmak için birebir. Yazılım doğrudan USB bellek veya Flash bellek kartlarından başlatılabiliyor. Yabancı bir ortama gittiğinizde medya yazımı için program kurmakla uğraşmamak için mükemmel bir özüm. Aynı zamanda program normal DeepBurner ile aynı fonksiyon yelpazesini sunuyor.
İndirmek için linke tıklayınız: DeepBurner Portable Edition

DeepBurner

Ücretsiz “DeepBurner”, Nero gibi ticari yazılımlara gerçek bir alternatif. Tabi sadece fiyatı tercih sebebi değil. 3 MB büyüklüğündeki DeepBurner sabit disk üzerinde son derece hızlı çalışıyor. Ücretsiz yazılım veri CD’leri / DVD’leri ile baş edebiliyor ve müzik / fotoğraf CD’leri hazırlayabiliyor. Program Burn-Proof’u destekliyor ve böylece sizi harap olmuş medyalardan koruyor.
İndirmek için linke tıklayınız: DeepBurner

DP CD DVD Burner 1.2

Dp Cd Dvd Burner Türçe dil paketi olan ve alternatifler arasında yer alan bir diğer program.En önemli özelliği ise Windows Vista işletim sisteminde problem yaşatmaması ve uyum sağlaması… Programı şuradan, türkçe dil desteğini ise buradan indirebilirsiniz.
İndirmek için linke tıklayınız türkçe dil desteğiyle birlikte: DP CD DVD Burner

K3b

“K3b” CD ve DVD yazmak için geliştirilmiş ücretsiz bir Linux programı. K3b, KDE kullanıcı arabirimini kullanan tüm Linux işletim sistemlerinde çalışıyor. Sürükle & Bırak desteği olan kullanıcı dostu bir arayüz ile tüm Linux kullanıcıları her türlü CD/DVD çeşidine yazabilir.
İndirmek için linke tıklayınız: K3b

CDBurnerXP

“CDBurnerXP” müzik ve veri CD/DVD’leri oluşturabiliyor ve aynı zamanda Blu-ray ve HD-DVD’ler ile baş edebiliyor. Program tüm önemli ses formatlarını destekliyor. CD projeleri ISO imajı olarak kaydedilip daha sonra boş medyalara yazılabiliyor.
İndirmek için linke tıklayınız: CDBurnerXP

Ashampoo Burning Studio 6

Program paketini birçok gereksiz özellikle şişirmektense “Ashampoo Burning Studio 6″ sadece her türlü medyaya yazım işleminizi gerçekleştiriyor.
İndirmek için linke tıklayınız: Ashampoo Burning Studio
Romeo Burner Lite 2.2

Romeo Burner Lite 2.2, piyasadaki en pratik cd ve dvd kopyalama programı.Çoklu oturum desteğide sağlayan programı şuradan indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.
İndirmek için linke tıklayınız: Romeo Burner Lite


Burn4Free

“Burn4Free” müzik ve veri CD’leri için ücretsiz bir yazım programı. Araç birçok formatı doğrudan müzik CD’sine yazabiliyor (WAV, FLAC, WavPack, WMA, MP3, MP2, MP1 OGG Vorbis, M3U). Ayrıca program birkaç tıklama ile verilerinizi boş medyalara aktarabiliyor.
İndirmek için linke tıklayınız: Burn4Free
ImgBurn

“ImgBurn” imaj dosyaları üzerine uzmanlaşmış ücretsiz bir program. ImgBurn her türlü imaj dosyasını destekliyor (BIN, CDI, CDR, CUE, DVD, GCM, GI, IBQ, IMG, ISO, LST, MDS, NRG, PDI, UDI) ve bunları birkaç tıklama ile boş medyalara yazabiliyor.
İndirmek için linke tıklayınız: ImgBurn

FinalBurner Free

FinalBurner, Nero veya WinOnCD gibi pahalı programlara ücretsiz bir alternatif. Program bir medya yazım programından beklenenlerin tümünü karşılıyor. Tüm CD ve DVD medyaları ile uyumlu ve hatta ISO imajları da oluşturabiliyor.
İndirmek için linke tıklayınız: FinalBurner Free
Polen CD/DVD Burner Express Edition 5.0.0 (Ücretsiz + Türkçe)

Bir disk yazdırma programında aradığınız tüm özellikler mevcut CD, DVD, CD+R, CD-R, DVD+R, DVD-R, CD+RW, CD-RW, DVD+RW, DVD-RW, DVD Dual Layer, DVD5, DVD9, uyumludur. CD & DVD Yazma, ve CD & DVD Silme (Yaılabilir/Silinebilir CD)

Türkçe ve ücretsiz olan programı indirmek için linke tıklayınız: Polen CD/DVD Burner Express Edition

NOT:Bunların hiçbiri benim işimi görmez illede Nero diyorsanız buraya tıklayarak Nero’nun son versiyonunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.