Ücretsiz PDF Bölme ve Birleştirme Programları

Ücretsiz PDF Bölme ve Birleştirme Programları

PDF bölme ve birleştirme işlemlerini ücretsiz yapan birçok araç yer alıyor. PDF oluşturucu yazılımların ücretli sürümleri bu işlemleri yapıyor. Fakat sadece PDF bölmek için yazılımlara lisans ücreti ödemek istemiyorsanız bunun için bedava sunulan yazılımlarda bulunuyor. Bu yazımızda Pdfsam ve PDFBUrst programlarından bahsedeceğiz. Bu yazılımlar ile PDF dosyası bölme ve birleştirme yapabilir yazılımlar açık kaynak kodlu olarak yayınlandığı için sürekli olarak da geliştiriliyor ve yeni özellikler eklenerek devam ediyor.

Makalede Neler Var?

PDFsam – Dosya Bölme Ve Birleştirme Programı

PDFsam oldukça kolay bir uygulama. Yazılımı ilk kez çalıştırdığınızda sağ panelde “Plugins” bölümünü göreceksiniz. Burada elinizdeki PDF dosyasıyla ne yapmak isteidiğinizi seçmelisiniz. Mesela bölmek istiyorsanız “Split”, birleştirmek istiyorsanız “Merge” kısmını işaretleyin. Yazılımın Türkçe arayüz desteği de bulunuyor.

PDFsam İndirme Linki
http://www.pdfsam.org/download/

PDFBurst – PDF’leri Bölme ve Birleştirme

PDFBurst gelişmiş bir yazılım değil. Hatta herhangi bir özelleştirme yapma şansınız da yok. Yalnızca PDF’leri bölmek için kullanabiliyorsunuz. Yazılım “Sürükle ve Bırak” mantığıyla çalışıyor. Bunun ardından PDF’in büyüklüğüne göre bir süre bekliyorsunuz. Sonrasında PDFBurst yazılımıyla aynı klasörün içine bölünmüş PDF’ler gönderiliyor.

PDFBurst İndirme Linki
http://www.pdfburst.com/download.html