WhatsApp Depolama Alanını Azaltma

WhatsApp Depolama Alanını Azaltma

Akıllı cep telefonunuzun hafızası dolmaya başladığı zaman ilk iş gereksiz fotoğraf, video ve uygulamaları silmeye başlarız. Telefonun hafızasında en çok yer kaplayan uygulamalara göz attığımız zaman WhatsApp’ın hafızada yüksek kapasitede yer tuttuğunu görebilirsiniz. Bunun sebebi size WhatsApp üzerinden gönderilen fotoğraf, video ve ses kayıtlarıdır. Bu kayıtlar WhatsApp uygulamasının içerisinde yer alan klasörlerde haricen tutulur. Bu klasörleri boşaltmak yerine özellikle WhatsApp guruplarından gelen fotoğraf ve videoları silerek hafızada yer açacağız. Böylece WhatsApp uygulamasının kapladığı alanı küçültebilirsiniz.

WhatsApp Guruplardan Gelen Video ve Resimleri Toplu Silme

İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar sekmesine tıklayın. Buradan Veri ve Depolama Kullanımı seçeneğine tıkladığınız zaman karşınıza en fazla depolama alanına sahip olan gurup veya kişilerin listesi sunulur.

Karşınızda en üstte en çok alan kaplayan gurup en üstte görünür. Fotoğraflar, videolar, sesli mesajlar, belgeler gibi en fazla alan kaplayan dosyaları seçip Temizle yazısına tıklamanız yeterlidir.

NOT: Metin seçeneğini seçerseniz yazışmalarınız silinmiş olur. Yazılar alan olarak yer kaplamaz ancak başkalarının okumasını istemiyorsanız temizleyebilirsiniz.