Windows 10 ile Programsız Ekran Videosu Kaydetme

Windows 10 ile Programsız Ekran Videosu Kaydetme

Windows 10 işletim sistemine sahipseniz ekran görüntüsü kaydetmek için ekstra bir programa ihtiyacınız yok, basit bir kısayol kombinasyonu ile Windows’un  oyun modunu açmanız gerekiyor. Windows + G tuşlarına aynı anda bastığınız zaman, bilgisayarınızda oyun modu açılır. Alt bölümde küçük bir bar açılır. Burada Mikrofonu Kaydet kutucuğuna tıklarsanız mikrofonunuz aktif olur ve dışarıdan gelen sesleri kaydedebilirsiniz. Sadece bilgisayar içerisindeki sesleri kaydedecekseniz mikrofonu aktif etmeyiniz. Örneğin oyun oynuyorsunuz ve sadece oyunun seslerinin olmasını istiyorsunuz. İstediğiniz an Windows + G kısayol kombinasyonunu uyguluyorsunuz ve kaydetmeye başlıyorsunuz.

Windows Ayarlar İle Oyun Modu Ayarları

Başlat menüsünden Ayarlara Tıklayın ve Oyun (Oyun çubuğu, DVR, Yayın, Oyun Modu) seçeneğine tıklayın, burada istediğiniz özelliğe kendi kısa yolunuzu atayabilirsiniz. Bu özellik sayesinde bazı programlarda çıkan sorunları engellemiş oluyorsunuz. Çünkü Windows + G yaptığınızda oyun çubuğunun çıkması yerine o sırada açık olan oyun yada programın başka bir özelliği çıkabiliyordu.

Windows + G (Oyun Modu Açılır)

Windows + ALT + R (Kayıt Başlatır veya Durdurur)

Peki yaptığınız işlem sonunda oyunlarınız nereye kaydedilir. bilgisayarınızı açtığınız hesabın Videolar klasörüne otomatik olarak kaydedilir.

C:\Users\Dijitalteknoloji\Videos