Windows 7 Açılış Resmi Nasıl Değiştirilir

Windows 7 Açılış Resmi Nasıl Değiştirilir

Daha önceki Windows uygulamalarında da bu soru ile karşılaşmaktaydık. Kullanıcılar özellikle farklı olmak isteyenler Windows işletim sisteminin açılış ve kapanışta karşımıza çıkan ekranı değiştirmek istemektedirler. Windows 7 Logon screen editör adlı bu ücretsiz ve kolay kullanışlı programı ile çok kolay bir şekilde bu isteğinize cevap veriyor. Windows 7 Logon screen editor adlı program İngilizce fakat hiç İngilizce bilmeseniz dahi çok kolay bir şekilde programı kullanabilirsiniz. Sadece birkaç tıklamayla Windows 7 işletim sisteminizin açılış ve kapanış ekranını değiştirebiliyorsunuz. Windows 7 Ultimate (32 & 64 bit), Windows 7 Professional (32 & 64 bit), Windows 7 Home premium (32 & 64 bit), Windows 7 Home Basic desteği vardır. Fakat diğer Windows işletim sistemleri için herhangi bir test yapmadık. XP, Vista için uyumlu olup olmadığı ile de herhangi bir bilgi yok.

Windows 7’yi her başlattığınızda mavi oturum açma ekranıyla karşılaşmaktan sıkıldıysanız bu ekranı kolaylıkla değiştirebilirsiniz.
Windows 7 Logon screen editör adlı programı aşağıdaki adresten indirin daha sonra indirdiğiniz bu dosya .rar yani sıkıştırılmış bir dosyadır. Winrar adlı program ile dosyayı çıkartınız. Program hiçbir kurulum gerekmeden doğrudan çalışmaktadır. ‘Background Image’ alanı karşısındaki ‘Browse’ düğmesine basın ve beğendiğiniz bir duvar kağıdını PC’nizden seçin.

Uygulama sayesinde açılış ekranındaki diğer öğeleri özelleştirmek de mümkün. Örneğin Windows 7’nizin gösterilen sürüm adını, mevcut Windows imajlarında biriyle değiştirebilirsiniz. Ancak sonraki sayfada tanıtacağımız araç ile bu alana istediğiniz bir resmi yerleştirebilirsiniz.

Buradan İndir: http://fc01.deviantart.net/fs71/f/2010/189/0/1/Windows_7_Logon_screen_editor_by_bcubing.zip