Windows 7 Uyumluluk Sorunu Nasıl Giderilir

Windows 7 Uyumluluk Sorunu Nasıl Giderilir

Windows XP ve Windows Vista da kullandığınız bazı programlar Windows 7 işletim sisteminde de kullanmak istediğinizde problem çıkartıyor. Ancak Windows 7’nin geliştirmiş olduğu bir uygulama sayesinde Windows işletim sisteminin diğer versiyonlarında çalışıp fakat Windows 7 işletim sisteminde hata veren veya çalışmayan programlarınızı kullanmanıza imkan sağlıyor. Şimdi sizlere DijitalTeknoloji.Net web sitemizin hazırlamış olduğumuz bir örneği adım adım anlatacağız.

Başlat düğmesine tıklıyorsunuz ve uyumluluk yazıyorsunuz karşınıza “Önceki Windows sürümleri için yapılan programları çalıştır” şeklinde bir seçenek çıkıyor.

Daha sonraki ekranda ufak bir bilgi ekranı çıkacaktır burayı direk geçebilirsiniz.

Problem yaşadığınız programı listeden seçiyorsunuz eğer aradığınız programı bulamadıysanız listenin en üst kısmına çıkıyorsunuz ve listelenmeyen seçeneğini seçiyorsunuz.

Daha sonra Sorun giderme seçeneği ekranı karşınıza çıkıyor burada Önerilen ayarları deneyin seçeneğini seçerek devam edin

Program uyumlu olan Windows sürümünü karşınıza getirecektir burada programı başlatabilirsiniz. Artık programınızı sorunsuz bir şekilde başlatabilirsiniz.