Windows 7 ve Windows XP Birlikte Kullanmak

Windows 7 ve Windows XP Birlikte Kullanmak

Windows 7 çıkalı bir hayli zaman geçti ancak eksiklerini zaman zaman güncelleme paketleri çıkartarak tamamlamaya çalışıyor. Kullandığınız program yada programların Windows 7’de çalışmama ihtimali var ama bir tık ile windows XP çalıştırabilir çalıştığınız programla işinizi halledebilirsiniz. Her şeye rağmen Windows XP den kopamıyor da olabilirsiniz bu sayede istediğiniz an XP geçiş yapabilirsiniz. Görüntülerde de gördüğünüz gibi aynı anda Windows 7 ve Windows XP kullanabilirsiniz.

Windows XP Mode’ nin diğer sanal makinelerden ne farkı var; Sanal makinelerin büyük çoğunlu bir işletim sisteminden diğerine geçerken bilgisayarınızı yeniden başlatmak zorunda kalıyorsunuz. Windows XP Mode ise durum böyle değil yükleme işlemini bitirdikten sonra bir tık ile Windows XP’nizi çalıştırabilirsiniz. çalışan Windows’unuzun sanal olarak çalıştığını unutmayınız.

İlk iş olarak Sanal işletim sistemini yapacak olan “Windows Virtual PC” indiriyoruz. daha sonra Windows XP Mode indirip kuruluma başlayabilirsiniz. Windows XP Mode yaklaşık 500MB Windows Virtual PC 10MB RAM sorunu olanlar veya işlemcisi düşük olanlar için tavsiye edilmez..

Öncelikle bu adrese gidiyorsunuz; http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx

daha sonra şuanda kullandığınız Windows 7 ve Windows XP’nizin dilini seçiyorsunuz. daha sonra otomatik olarak indirme seçenekleriniz gelecektir.

Windows XP Mode Microsoft’un ücretsiz bir hizmetidir. Yaptığınız işlem tamamen yasal olup Windows’unuzda çıkacak herhangi bir sıkıntıdan kişinin kendisi sorumludur. Sanal XP kurma işleminizde karşılaştığınız sorunları burada bizimle paylaşabilirsiniz. Size cevap verecek mutlaka birileri olacaktır.