Windows 8 Bilgisayarın 3G İnternetini Paylaşıma Açma

Windows 8 Bilgisayarın 3G İnternetini Paylaşıma Açma

Windows 8’li bilgisayarın interneti nasıl paylaşılır? Eğer bilgisayarınızda Windows 8 işletim sistemi yüklüyse ve 3G ile internete giriyorsanız harici bir program kurmadan internet bağlantınızı yanınızdaki kişilerle paylaşma imkanına sahipsiniz. Günümüzde akıllı cep telefonu, Tablet PC ve dizüstü bilgisayarlar yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu cihazlar internet bağlantısı olmadan kullanıldığında neredeyse hiçbir anlam ifade etmemektedir. Eğer bulunduğunuz ortamda 3G ile internete giren Windows 8 yüklü bir bilgisayar varsa internetini paylaşmak çok kolay…

Windows 8 3G Bağlantısını Paylaşma

İlk olarak Windows tuşuna basıyorsunuz ve cmd yazıyorsunuz. Sonuç bölümünde yer alan Komut İstemi ne sağ tıklayın açılan menüden Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın.

Tırnak işaretleri olmadan “netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Ağ adı key=parola” şeklinde komut satırına giriyorsunuz. SSID ve key için kablosuz ağ adı ve parola bilgilerini kendiniz belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra bağlantıyı aktif hale getirmek için “netsh wlan start hostednetwork” komutunu girip enter tuşuna basınız.

Bağlantıyı aktif hale getirdiğinizde Ağ ve Paylaşım Merkezi bölümünde 3G bağlantısının buraya geldiğini göreceksiniz. Şimdi sıra ağ üzerinden paylaşımı açmaya geldi. Bunun için yapmanız gerekeneler ise şu şekilde, kablosuz ağ bağlantısına sağ tıklayıp Özellikler seçeneğini seçiyorsunuz. Açılan pencereden Paylaşım sekmesine tıklayın ve Diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın seçeneğini etkinleştirip Tamam butonunu tıklamanız yeterlidir.