Windows 8 Donanım Sürücüleri Nasıl Güncellenir

Windows 8 Donanım Sürücüleri Nasıl Güncellenir

Windows 8 işletim sisteminizi güncel tutun. Gerek performans gerekse güvenlik için Windows 8 işletim sistemini güncellemeniz gerekiyor. Windows işletim sistemlerinde donanım sürücülerini güncellemek için kullanılabilecek çok sayıda araç bulunuyor. Bu yazılımlardan bir kısmı ücretli sürüm satın alınmadığı sürece kayıp veya güncel sürücülerin kurulumunu gerçekleştirmiyor. Windows 8 veya diğer Windows işletim sistemlerinden birisinin kurulu olduğu bilgisayarınızdaki donanım sürücülerini güncellemek isteyebilirsiniz. Bu işlem için IObit firmasının Driver Booster adlı ücretsiz programım kullanabilirsiniz. IObit Driver Booster yazılımı ile yalnızca birkaç tıklama yaparak donanım sürücülerini güncellemek mümkün hale geliyor.

Driver Booster Nasıl Kullanılır

Driver Booster yazılımının kullanımı oldukça kolay. Yazılımı sisteminize yükleyin, çalıştırın ve arayüzde yer alan “Scan” butonuna tıklayın, işletim sisteminiz taranacak ve güncel olmayan donanım sürücüleri donanımın adı ve kurulu sürücünün durumu ile birlikte size bildirilecektir. “More info” bölümünün altında yer alan butona tıklayarak kurulu donanım sürücüsünün versiyonu, kullanıma sunulma tarihi, güncel donanım sürücüsünün boyutu, güncellemenin sürüm numarası ve kullanıma sunulma tarihi gibi detayları öğrenebilirsiniz.
driver-booster-ekran-goruntusu
Sağ üst bölümde yer alan “Update All” butonuna tıkladığınızda mevcut tüm güncellemeler yüklenecektir. Yalnızca belirli donanımların sürücülerini güncellemek istiyorsanız alt kısımda listede yer alan “Update” seçeneklerini kullanmanız gerekecek. “Update” ya da “Update All” seçeneğine tıkladığınızda Driver Booster yazılımı güncel sürücüleri indirmeye başlayacak ve indirme işlemi tamamlandığında kurulum işlemi başlatılacaktır.

Yazılımda sürücü güncelleme işleminin ardından sorun yaşanabileceği ihtimali unutulmamış, bir önceki donanım sürücüsüne geri dönme özelliğine yer verilmiş. Driver Booster her güncelleme işleminde bir adet Sistem Geri Yükleme noktası oluşturuyor, bu sayede güncel donanım sürücüsü ile bir sorun yaşandığında işletim sisteminin eski sorunsuz haline geri dönülebiliyor.

Yazılımda donanım sürücülerinin indirildiği dizini değiştirmek, güncelleme ile sistem geri noktası oluşturma seçeneğini devre dışı bırakmak ve kurulumun ardından indirilen donanım sürücülerinin silinmesini önlemek mümkün. Bu ayarlara “Settings” menüsü altından ulaşılabiliyor. Driver Booster Windows 8’de ve önceki Windows işletim sistemlerinde donanım sürücülerini güncellemek için kullanılabilecek başarılı bir yazılım olarak beğenimizi kazandı.

Driver Booster İndirme linki
http://www.iobit.com/en/driver-booster.php