Windows 8 Metro Uygulamalar Nasıl Güncelleştirilir

Windows 8 Metro Uygulamalar Nasıl Güncelleştirilir

Daha önce Windows Store’den nasıl uygulama yükleyebileceğinizi anlatmıştık, bu yazımızda da uygulamaları güncellemeyi anlatacağız Windows 8 Metro Apps Update özelliği ile çok basit bir şekilde güncellemeleri yapabilirsiniz. Windows 8’de güncellemeleri görmek için mağaza uygulaması ekranı üzerinde bildirimleri görebilirsiniz. Bekleyen iki uygulama güncellemeleri bulunuyor. Şeklinde bildirim görebilirsiniz.

Uygulamaları güncellemek için ilk yapmanız gereken Mağazaya girmelisiniz. Windows Mağazası karşınıza çıkacaktır. Sağ üst köşesinde, ”Updates” veya “Güncellemeler”  seçeneğini göreceksiniz. Güncellemelere tıkladığınızda sürümü eski olan uygulamaları liste halinde göreceksiniz.

Burada tüm eski versiyonda olan uygulamalar seçili olarak karşınıza çıkacaktır. Eğer bir güncelleştirmeyi kaldırmak istiyorsanız, sadece uygulama üzerinde sağ tıklayarak güncellemeyi kaldırabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz güncel tutmanız, güncellik daima iyidir. Son olarak, güncellemeleri yüklemeye başlamak için Yükle butonuna tıklıyorsunuz.  Uygulamanın güncelleştirmesi  boyutuna göre değişmektedir internet hızınızı da unutmamak gerekir.