Windows Şifrenizi Mi Unuttunuz

Windows Şifrenizi Mi Unuttunuz

  Windows şifrenizi mi unuttunuz aradığınız cevap bu yazıda bulacaksınız. Windows şifresi kırılabilir o zaman neden şifre oluşturuyoruz buda ayrı bir soru tabi ki, ofiste veya bir arkadaşınızın bilgisayarına girmek istediğinizde karşınıza bir şifre çıkabilir bu sorunu kolaylıkla aşabilirsiniz işte aradığınız cevap.

  Windows açıklarını kapatarak her geçen gün yeni bir versiyonu çıkıyor Windows açıklarından şikayet ederiz ancak bu açıklar bazen işimize de geliyor. Şifre kırma programlarını mercek altına aldık ve sizin için en iyisini seçtik şuanda şifre kırma programları ya deneme yanılma yoluyla ya da BOOT yöntemiyle Windows şifresi kırılabiliyor.

  Bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz açılış ekranında F8 tuşuna basarak gelen menüden GÜVENLİ KİP seçeneğini seçiyoruz. Windows kullanıcı seçenekleri geldiğinde şifreli olan hesap ile birlikte guest, admin, adminastor veya yönetici gibi şifresiz bir hesap gelecektir, şifresiz hesaba giriyoruz. Windows açıldıktan sonra yapacağınız işlemler Denetim Masası > Kullanıcı Hesaplarına tıkladıktan sonra UNUTULAN PAROLALARINI ÖNLE seçeneğine tıklıyorsunuz disket yada cd seçerek şifreyi alabilirsiniz.

  Bu güvenlik açığını önlemek için giriş yaptığınız kullanıcı hesabı dışındaki tüm hesapları silebilirsiniz artık şifrenizi unutmanız durumunda bu yöntem bir işe yaramayacaktır. Tüm hesapların şifrelenmesi durumunda 1.4MB küçük bir programla bu sorunu halledebiliriz.

  İlk yapmanız geren buraya tıklayarak kullanacağınız programı indiriyorsunuz burada indirdiğiniz dosya imaj dosyasıdır bu dosyayı disket veya CD çekmeniz gerekir. Çünkü açılışta boot edeceksiniz. İngilizce bir site karşınıza çıkacaktır. Disket için bd080526.zip CD için cd080802.zip dosyalarından birini indirmelisiniz. Zip dosyasını bir klasöre çıkartıp içinde bulunan install.bat dosyasını çalıştırarak imaj otomatik olarak disket veya CD çekmelisiniz.

  Bu sistem bütün Windows sistemlerinde geçerlidir. NT 3.51, NT 4 (Tüm versiyonlarında ve SPs), Windows 2000 (Tüm versiyonlarında & SPs), Windows XP (Tüm versiyonlarında, SP2 ve SP3), Windows Server 2003 (Tüm versiyonlar SPs), Vindows Vista 32 ve 64 bit testlerini başarı ile geçmiştir.

  Disket ya da CD taktıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz ve karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkıyor 1 seçeneğini seçerek Windows şifresini sıfırlayabilirsiniz.

  Soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız karşılaştığınız sorunlarda çözüm için size yardım edecek sitede yetkili birilerini bulabilirsiniz.