Windows Xp Nasıl Yüklenir Videolu Anlatım

Windows Xp Nasıl Yüklenir Videolu Anlatım

www.dijitalteknoloji.net olarak bugünkü konumuz bilgisayara nasıl format çekilir, Windows XP işletim sistemi nasıl yüklenir adım adım anlatacağız. Herkesin yapabileceği bir düzeyde anlatmaya çalışacağız emin olun hepiniz yapabilirsiniz videolu bir anlatım hazırladık.

İlk adım olarak Windows-XP cd’nizi bilgisayara takıp bilgisayarı resetliyorsunuz. (yeniden başlatıyorsunuz)

Sonraki adım bilgisayar açılırken bios’a girmek olacak bunu yapmak için açılış ekranında delete, F2 veya F10 tuşlarından biri ile bu menüye ulaşmak olacaktır. Bios’ta yapmanız gereken BOOT sekmesine gelip CD-rom en üste olacak şekilde ayarlamak. Ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu sayede bilgisayarınız açılırken cd’den çalışacaktır

Bilgisayarınızı Windows XP CD-ROM’undan başlatın. Bunu yapmak için, Windows XP CD-ROM’unu CD veya DVD sürücünüze yerleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

CD’den önyükleme yapmak için bir tuşa basın” iletisi görüntülendiğinde, herhangi bir tuşa basıp bilgisayarı Windows XP CD-ROM’undan başlatın. (Bu işlemi yalnızca bir defa yapılır)

Kur’a Hoş Geldiniz ekranında, ENTER tuşuna basıp Windows XP Kur’u başlatın.

Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi’ni okuyun ve F8 tuşuna basın.

Ekrandaki yönergeleri izleyip, Windows XP‘yi yüklemek istediğiniz bölümü seçin ve biçimlendirin.

Ekrandaki yönergeleri izleyip, Windows XP Kur’u tamamlayın.

Önemli Bir Not bilgisayarınız yükleme esnasında birkaç kez yeniden başlatılacaktır her açılışta “CD’den önyükleme yapmak için bir tuşa basın” yazısı görünecektir bu işlemi yalnızca bir defa yapıyorsunuz.