Windows XP ve Vista Birlikte Kullanmak

Windows XP ve Vista Birlikte Kullanmak

Windows XP kullanıcıları Windows vista’ya geçişte bir hayli zorlanmaktalar. Sadece kullanıcılar değil bilgisayarınızı donanım olarak da zorlamakta vistayı rahat bir şekilde kullanabilmeniz için 2GB Ram ve iyi bir işlemciye ihtiyacınız olacak Windows vistayı kullanmak istiyorsunuz ancak XP’den de vazgeçemiyorsanız ikisini bir arada kullanabilirsiniz adım adım Windows XP ve Windows Vista bir arada nasıl kullanacaksınız işte detaylar.

Farz edelim Harddiskinizi ikiye böldünüz “C” ve “D” olmak üzere iki parça halinde öncelikle C’ye vistayı yüklüyorsunuz daha sonra D’ye Windows XP’yi yüklüyorsunuz tabiî ki Windows XP’yi yüklediğinizde bilgisayarınız XP olarak açılacaktır.

BURAYA TIKLAYARAK VistaBootPRO İNDİREBİLİRSİNİZ
RAR ŞİFRESİ: dijitalteknoloji.net

VistaBootPRO programının sisteminizde çalışabilmesi için ‘framework’ sisteminizde yüklü olması gerekir. Microsoft resmi sitesinden buraya tıklayarak framework indirebilirsiniz.

İndirmiş olduğunuz rar dosyasını arşivden çıkartabilirsiniz VistaBootPro programını kurarak Vistanın yeniden açılabilmesi için aşağıdaki işlemleri adım adım gerçekleştirin.

DualBootXPVista

Sistem bootloader” a tıklıyıp ayarları yaptıktan sonra ” ” seçeneğine tıklıyoruz.

Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Başlangıçta direkt olarak vista açılacaktır.

Vista açıldıktan sonra yine rarlı dosyadan çıkan EasyBCD adlı programı kurarak resimdeki ayarları yapıyoruz.

DualBootXPVista2

Add/Remove Entries” kısmından işletim sistemini seçmeden önce “drive” seçiyoruz. Buradaki örnekte

“C” de Vista , “D” de XP

olduğu için önce Drive seçeneğinden “D” yi seçip daha sonra Type kısmından ” seçeneğni seçiyoruz ve Add Entry seçeneğine tıklıyoruz.

Save diyerek bilgisayarı yeniden başlatıyoruz Artık açılışta aşağıdaki ekrandan işletim sistemimizi seçebilirsiniz.

windowxpvista