Wireless Kablosuz Ağ Şifrelerini Görüntüleme

Wireless Kablosuz Ağ Şifrelerini Görüntüleme

Wi-fi şifresi öğrenme, bilgisayardaki kayıtlı parolaları görüntüleme, WirelessKeyView adlı yazılım ile bilgisayarınızdaki Wirless şifrelerini görüntüleyebilirsiniz. Kullanımı artan kablosuz modem ve router’lar günümüzde akıllı telefon ve tablet bilgisayarların da önemli bir kullanıcı kitlesi kazanmasıyla birlikte daha da önemli bir pozisyona kavuştu. Evde, okullarda, kütüphanelerde, kafelerde ve iş yerlerinde kablosuz ağlar üzerinden internete bağlanılmaktadır. Herhangi bir cihaz ile parola korumalı bir kablosuz ağa ilk kez bağlandığınızda parolayı girersiniz. Daha sonraki bağlantılarda parola değişmediği sürece bu ağlara doğrudan bağlanabilirsiniz.

Daha önce dizüstü bilgisayarınız ile bağlandığınız bir kablosuz ağa örneğin tablet bilgisayar ya da akıllı telefon ile bağlanmanız gerektiğinde parolaya tekrar ihtiyacınız olacaktır. Dizüstü bilgisayarınız ile daha önce bağlandığınız kablosuz ağların parolalarını öğrenmek için WirelessKey View adlı kuruluma ihtiyaç duymayan ücretsiz programı kullanabilirsiniz. Sade bir arayüze sahip olan aracı çalıştırdığınızda daha önce bağlandığınız kablosuz ağların adını, şifreleme tipini ve parolalarını görüntüleyebilirsiniz.

WirelessKeyView Nasıl Kullanılır

File menüsündeki Export Selected Items seçeneğini kullanarak bu bilgileri TXT dosyası şeklinde kaydedebilir, Import Keys From Export File seçeneği ile daha önce TXT dosyası olarak kaydettiğiniz bilgileri programa aktarabilirsiniz. “View menüsündeki HTML Report Ali Items seçeneği ile tüm bilgilerin HTML dosyası olarak kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

WirelessKeyView İndirme Linki

32-Bit için: http://www.nirsoft.net/toolsdownload/wirelesskeyview.zip

64-Bit için: http://www.nirsoft.net/toolsdownload/wirelesskeyview-x64.zip