Word ve PowerPoint Dosyasına YouTube Videosu Nasıl Eklenir

Word ve PowerPoint Dosyasına YouTube Videosu Nasıl Eklenir

Word dosyasına nasıl video eklenir, PowerPoint dosyasına nasıl video eklenir? Microsoft Word ve Powerpoint dosyalarınıza video nasıl eklenir adım adım anlatıyoruz. Office 2003’ten Office 2007’ye geçişte arayüz değişikliği dışında kullanıcıları hayli sinirlendiren gelişme yeni dosya formatlarının kullanıma sunulması olmuştu. Office 2013’te ise oldukça faydalı yeni özellikler var. Office 2013 bünyesinde yazılı dokümanlar oluşturmayı sağlayan Word ve etkileyici sunumlar hazırlama imkanı veren PowerPoint programlarında dokümanlara çevrimiçi videolar oldukça kolay şekilde eklenebiliyor. Hatta YouTube videolarını programı bırakmadan direkt dokümana dahil edebiliyorsunuz.

Microsoft Office Dokümanlarına Video Ekleme

Öncelikle Ribbon arayüzünde “Ekle” sekmesine tıklayın. MS Word’de “Çevrimiçi Video”, PowerPoint’te ise “Video” seçeneğine tıklayın. Karşınıza yeni pencerede Bing ve YouTube videolarını uygulamayı simge durumuna almadan doğrudan ekleme olanağınızın olduğunu göreceksiniz.

Alternatif olarak videoların çeşitli platformlara gömülü şekilde eklenmesini sağlayan kodları kopyalayıp “Video Ekleme Kodundan” kutucuğuna yapıştırabilirsiniz. Bu yolu tercih ettiğinizde video dokümana dahil edilecektir, yürütmek için üzerine tıklamak yeterli oluyor. Boyutu tıpkı belgelere eklenen görseller gibi değiştirilebiliyor, eklenen videoların daha sonra yürütülebilmesi için elbette aktif internet bağlantısı gerekiyor. YouTube ve Bing bünyesinde yer alan videolar için arama kutucuğunu kullanarak ilgilendiğiniz videoyu bulun, seçin ve “Ekle” butonuna tıklayın.