Zoom Programı Nasıl Yüklenir Zoom’a Nasıl Üye Olunur

Zoom Programı Nasıl Yüklenir Zoom’a Nasıl Üye Olunur

Zoom programı ile ders yapma, konferans başlatma nasıl yapılır adım adım anlatacağız. Zoom uygulamasını daha çok iş dünyası kullanıyordu. Ancak son dönemde eğitiminde bir parçası haline geldi. İnternet bağlantınızın olduğu her yerden bağlanabilirsiniz. Çünkü zoom programı Windows, MAC bilgisayarlar, iOS ve Android işletim sistemli telefon ve tabletleri de desteklediği için tek bir üyelikle her platformda sorunsuz kullanabilirsiniz. Yüz yüze görüntülü konuşma yapabilir, ekran görüntünüzü paylaşabilir ve chat ekranı ile mesajlaşabilirsiniz. Zoom programında görüntülü konuşma, ses, ekran paylaşımı, akıllı tahta, ekran kullanımı izni, dosya paylaşımı, mesajlaşma ve kayıt alma gibi temel özellikler bulunuyor.

Zoom Programı Nasıl İndirilir

Zoom programını indirmek için ilk olarak şu linke tıklayın ve programı indirin;

https://zoom.us/client/latest/ZoomInstaller.exe

Kurulum oldukça basit, indirdikten sonra ilgili adımları next yaparak kurulumu tamamlayın. Bu bölümü uzatmadan üyelik adımlarına geçelim.

Zoom Programına Nasıl Kayıt Olunur

Zoom programında eğer host yani yönetici olacaksanız programı illa satın almanıza gerek yok, ücretsiz kullanıcılara 40dk kadar kulanım imkanı veriyor.

Programı yüklediğinizde karşınıza çıkan ilk ekranda Sing Up Free sekmesine tıklayın.

Sekmeye tıkladığınızda otomatik olarak zoom’un kayıt ekranına yönlendiriliyorsunuz. İlgili kutucuğa mail adresinizi yazıp Sing Up butonuna tıkladığınızda mail adresinize aktivasyon maili gönderiliyor.

Daha sonra size gelen maili açıyorsunuz ve Activate Account butonuna tıklıyorsunuz. Otomatik olarak kayıt ekranına yönlendiriyor.

First Name bölümüne adınızı, Last Name bölümüne soyadınızı, Password bölümüne şifrenizi, Confirm Password bölümüne şifrenizi tekrar yazıyorsunuz ve Continue butonuna tıklayıp kayıt işlemini tamamlayınız.

Şimdi programa geri dönelim Sing In bölümüne Mail adresinizi ve şifrenizi yazıp giriş yapabilirsiniz.

Zoom Programında Ders Nasıl Başlatılır, Öğrenciler Derse Nasıl Eklenir