Zoom Programında Masaüstü ve Bilgisayar Seslerini Paylaşma

Zoom Programında Masaüstü ve Bilgisayar Seslerini Paylaşma

Zoom toplantı programını kullanarak bilgisayarınızın masaüstünü paylaşabilir, video izletebilir, müzik dinletebilirsiniz. Zoom konferans programı bulut teknolojisini kullanarak hizmet verdiği için performans konusunda oldukça başarılı. Kullanıcılarının sesli ve görüntülü haberleşmesine imkan veren bu program rakipleri arasından sıyrılmayı başardı. Kullanıcı dostu arayüzü ve ücretsiz hizmet vermesi nedeni ile en çok tercih edilen yazılım olmayı başardı. Arka plan değiştirme, kamera ve mikrofonu açılışta kapalı tutma, ekranda emojiyle tepki verme, görüşmeyi bilgisayarınıza kaydetme gibi pek çok özelliği bulunuyor. Bu makalede ise ekran paylaşmayı ve bilgisayar seslerini paylaşmayı anlatacağız. Bunun için yapmanız gereken yayını başlatmak ve aşağıdaki adımları takip etmek;

Zoom’da Masaüstü ve Ses Paylaşımı

İlk olarak yeni bir yayın başlatıyorsunuz. Daha sonra alt bölümde çıkan Yeşil renkli Share sekmesine tıklıyorsunuz.

Daha sonra karşınıza bir ekran çıkıyor. Hangisini paylaşmak istediğinizi soruyor. O esnada açık olan programları yada direk masaüstünü paylaşabilirsiniz. İlk seçenek olan Screen seçeneği seçiliyken Share butonuna tıklayınız.

Son olarak bilgisayarınızın sesini nasıl paylaşabileceğinizi anlatalım, ekran paylaşırken üst menüde çıkan More sekmesine tıklayın ve açılan menüden Share computer sound sekmesine tıklayarak artık bilgisayarınızın seslerini de paylaşıma açmış olursunuz.