3G İnternet Bağlantısı Nasıl Paylaştırılır

3G İnternet Bağlantısı Nasıl Paylaştırılır

Turkcell, Avea, Vodafone 3G internet bağlantılarını herkese paylaştırabilirsiniz. 3G modemlerdeki internet tek bir bilgisayarda kullanılmaktadır. Çünkü modem USB aracılığı ile bağlantı kurmaktadır ve takılan bilgisayar böylece internete erişmektedir. Ancak çevrenizdekilerde internete erişecekse ve sadece 3G modem varsa 3G bağlantınızı paylaştırmak için bazı yollar bulunuyor. Mesela bir kablosuz ağ adaptörüne sahipseniz, Windows üzerinden bunu kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca 3G bağlantınızı buradaki işlemci yapmadan daha fazla bilgisayarla istikrarlı bir şekilde paylaştırabilen 3G yönlendiricilerin olduğunu belirtelim. 3G bağlantınızı paylaştırmak için şu adımları izleyiniz.

3G İnternet Bağlantı Paylaştırma Ayarları

Bağlantılar yazan bölümden “Vodafone Mobile Connect” alanına tıklayın. Burada paylaşım ayarlarını yapacaksınız. Vodafone yerine Turkcell Vınn ya da Avea Jet Modem kullanıyorsanız fark etmez yapacağınız adımlar yine aynı şekildedir.

Bu ekranda aktif ağ bağlantınızın durumunu görebilirsiniz. 3G modemi kablosuz olarak paylaşıma açabilirsiniz. Özellikler alanına tıklayıp açılan pencerede Paylaşım sekmesine geçerek Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın. bölümünü işaretlemeniz gerekiyor.

Seçili alana tıklayın. Üzerinde kablosuz ağ adaptörü takılı masaüstü veya kablosuz ağ özelliği açık olan taşınabilir bilgisayarlar için geçici ağ kurabilirsiniz. Sonraki adımda bu ağı şifrelemenizde fayda var. Ağ adını koymanız şart. Şifre koymak istemiyorsanız WEP seçeneğini Kimlik doğrulaması yok (Açık) olarak değiştirin.