Altcoin Nasıl Satın Alınır

Altcoin Nasıl Satın Alınır

Bitcoin’in aşırı fiyatlanması üzerine bir çok yatırımcı burada treni kaçırdığını düşünüyor. Bunun üzerine diğer altcoinlere yönelmiş durumunda, ancak Türk sitelerinden henüz altcoin satın alınamıyor. Hatta Bitcoin dahi alıp satarken yurtdışı ile aradaki fiyat farkı ve çok yüksek komisyon bedelleri kullanıcıları bezdirmiş durumda. Bu durumdan kurtulmanın en iyi yolu ise yurt dışından bir hesap açıp banka Swift kodlarını kullanarak dolar transfer etmektir. Bu seferde bankanın sizden kestiği yüksek komisyon bedeli ile karşılaşıyorsunuz. Bazı siteler Kredi kartı ile Bitcoin satın almanıza izin veriyor. Bu sayede önce Bitcoin alıp daha sonra istediğiniz bir altcoin satın alabilirsiniz. Burada hesap yapmak size kalıyor. Komisyon oranlarını hesaplayıp hangi işlemi yapmak mantıklı ise onu uygulayınız. Çünkü satın alacağınız miktar önemli.

Altcoin için Hangi Siteyi Kullanmalıyız

Altcoin satın almak için komisyon oranları çok düşük olan Binance web sitesini kullanacağız. Bu siteye doğrudan para transferi yapılamıyor. TL zaten yurtdışında geçerli değil. Binance web sitesine Bitcoin göndererek istediğiniz altcoini satın alabilirsiniz. Bittrex, Poloniex ve Kucoin diğer önemli altcoin satın alma siteleridir.

Satın almak istediğiniz coin yeni Altcoin’lerden biriyse coinmarketcap.com sitesine girip ilgili coini bulup tıklayın. Markets sekmesine tıkladığınız zaman hangi markette ne kadar hem fiyatını öğrenebilir hem de hangi marketlerde satıldığını görebilirsiniz. Böylece bu site sayesinde ilgili coini inceleme fırsatı da bulabilirsiniz.