Blog Nedir Web Sitesinden Farkı Nelerdir

Blog Nedir Web Sitesinden Farkı Nelerdir

Blogların çıkması ile sanal alemde çok farklı bir anlayış daha geldi özellikle son zamanlarda büyük çıkış yapan bloglar adlarından sıkça söz ettirmeye başladı. Peki blog nedir ne değildir bir web sitesinden farkı nelerdir detaylıca inceleyelim, Blog kelimesi web yani internet ve log Türkçesi kayıt kelimelerinin biraraya gelmesi ile oluşturulan weblog yani internet kaydı kelimesinden gelmektedir. Daha sonra weblog ismini kısaltılarak blog şeklince kullanılmaya başlanır genel olarak internet günlüklerinin tutulduğu adresler olarak bilinir.

Blog tarihi 1997′de, Dave Winer’in internette gezinirken gördüğü ilginç programcılık sitelerinin web adreslerini Scripting News adı ile, kısa cümlelerle açıklayıp yayımlamasıyla başlar. Her ne kadar eskiden profesyonellerin keşefttikleri web adreslerini birbirleri ile paylaştığı bir “kayıt alanı” şeklinde başladıysada, günümüzde blogun tanımı çok çok farklı bir boyut kazanmıştır.

Blog yazmak isteyenler için bir çok ücretsiz servis bulunmakta ve ülkemizde de yaygınlaşmış durumda, isteyen herkes rahatlıkla kişisel düşüncelerini, ilgilerini, hobilerini, tecrübelerini (ya da kendisinden başka herkese anlamsız gelebilecek herhangi bir şeyi) özgürce yazma fırsatı bulabilirsiniz. Bloglarla parada kazanabilirsiniz. Yazdığınız yazılar ilgi çekici oldu takdirde zamanla blogunuzu takip edenler sayesinde bu uğraşı paraya dönüştürebilmek için hiçbir sebep yok diyebiliriz.

Günümüzde internete yön veren tüm şirketlerin web sitesi ile birde blog sayfası var eğer bir blog açmayı düşünüyorsanız, Bu tür sitelerin bloglarını inceleyebilir makale yazmaya başlayabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz makale okuyarak bu işe başlamanız daha sonra bilgi birikiminizi tecrübelerinizle yoğurarak servis edebilirsiniz.