E-Mail Gelen Kutusu Nasıl Açılır

E-Mail Gelen Kutusu Nasıl Açılır

E-mail yani diğer bir tabirle e-posta hesabınızın gelen kutusuna erişemiyorsanız size bazı çözüm önerilerinde bulunacağız. Özellikle Hotmail kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunlardan bir tanesidir. E-mail hesaplarının gelen kutusunun açılmaması sorunun yaşayanlar genellikle yeni bir güncelleme olması durumda veya güvenlik problemleri ile karşılaşıyorlar. Bu tip sorunlar kişi kaynaklı yani bilgisayarınızdan veya posta hizmet sağlayıcınızdan kaynaklanmaktadır.

İlk yapmanız gereken iş sisteminizi virüs taramasından geçirmelisiniz. Eğer bir antivirüs programı kullanmıyorsanız zaten büyük risk almış durumdasınız. İnternette gezinmeniz halinde yalnızca yarım saat içerisinde sisteminize zararlı yazılımlar bulaşmaktadır. Daha sonra Microsoft Windows Update güncelleştirmelerini yükleyin. Güncelleştirmeleri denetlemek için Başlat düğmesini tıklatın, Tüm Programlar‘ı tıklatın ve daha sonra Windows Update‘i tıklatarak deneteleme işlemini yapabilirsiniz.

İnternet Explorer tarayıcınızdan Araçlar/İnternet Seçenekleri/Güvenlik/Bölge güvenlik düzeyinin orta düzeyde olduğundan emin olunuz. Eğer güvenlik düzeyi yüksek olarak ayarlanmış ise hotmail açılmaz ve gelen kutunuza ulaşamazsınız. Tekrar ”Varsayılan Düzey” Butonuna tıklayarak eski ayarlara dönebilirsiniz. Eğer sorun halen devam ediyorsa Google Chrome, Firefox gibi tarayıcıları deneyebilirsiniz.