ebay Hesabı Nasıl Açılır

ebay Hesabı Nasıl Açılır

ebay, internet piyasadaki en büyük açık artırma usulü alışveriş sitesidir. Otuz farklı ülkede aktif olan ebay dünyadaki tüm internet siteleri arasında 22. Sırada yerini almaktadır. ebay web sitesi sayesinde satmak istediğiniz bir ürünü yalnızca ülkemizde değil dünyanın herhangi bir yerindeki kişiye de satabilirsiniz. ebay şirket olarak ürün satmamaktadır. Satıcı ile alıcıyı buluşturan ve satışlardan komisyon alan bir aracıdır. ebay web sitesinde satılacak ürün için listeleme ücreti alınır ve ürünün satılması durumunda satış fiyatı üzerinden kesinti yapılır. Alıcı ise kapanış fiyatı ve belirtilen posta ücreti dışında bir ücret ödemez. Şimdi sizlere adım adım ebay hesabı nasıl açabileceğinizi anlatacağız.

İlk önce ilgili linke tıklayarak kayıt ekranına ulaşıyorsunuz. Burada sayfa İngilizce olduğundan adım adım ne yapmanız gerektiğini anlatacağız.

https://scgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?RegisterEnterInfo&ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2F%3F_feedexp%3D0

Country or region – Ülke veya bölge
First name – ad
Last name – soyadı
Street address – sokak adresi
City – şehir
State / Province / Region – Eyalet / İl / Bölge
Postal code – posta kodu
Email address – e-posta adresi
Phone number – Telefon numarası
eBay user ID – eBay kullanıcı kimliği
Password – şifre
Confirm password – Şifreyi onayla
Secret question – Gizli soru
Answer – cevap

Gerekli alanları doldurduktan sonra Submit butonuna basıyorsunuz ve daha sonra karşınıza e-mail adresiniz ile birlikte onay ekranı çıkacaktır. Yes butonuna basmanızla birlikte kayıt işleminiz tamamlanacaktır.