Firefox Halen Çalışıyor Fakat Cevap Vermiyor

Firefox Halen Çalışıyor Fakat Cevap Vermiyor

Mozilla Firefox son sürümü kullanan kullanıcıların firefox kapattıktan sonra tekrar açmaya çalıştıklarında “firefox halen çalışıyor fakat cevap vermiyor” şeklinde bir hata alıyorlar hatanın sebebi firefox o anda çalışıyor olmasıdır. Normalde çalışıyor olmamasına rağmen arka planda çalışan Firefox o sıranda CPU ve RAM’inizide gereksiz yere tüketmektedir.

Bu hatayı düzeltmenin en kolay yolu CTRL + ALT + DELETE tuşlarına aynı anda basarak görev yöneticisini açıp burada çalışıyor görünen “Firefox” görevi sonlandırarak bunu yapabilirsiniz. Ancak sürekli Firefox kullanan biri iseniz bu hatayı tekrar tekrar alacaksınızdır buda çok sıkıcı bir iştir köklü çözümünü adım adım anlatacağız

Mozilla Firefox silip tekrar yükleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz ancak dikkat etmeniz gereken şey Firefox ait kalan tüm dosyaları silmelisiniz.

C:\Documents and Settings\”Hesabınız”\Application Data\Mozilla

klasörünü tamamen siliniz. Mozilla Firefox unistall yaparken hata ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni Mozilla Firefox halen çalışıyor olarak gözükmesi ilk başta anlattığımız gibi görev yöneticisine girim Firefox görevini sonlandırmalısınız.

Bir diğer yöntem ise Msdos komutlarıyla Firefoxu tamamen sonlandırma

taskkill /f /IM firefox.exe (komutlar arasında birer satır boşluk olduğuna dikkat ediniz)

kodunu çalıştıra yazdığınızda firefox tamamen kapanır. Bu sorunu masaüstüne firefox kapat kısa yolu yaparak çözebilirsiniz. Masaüstüne sağ tıklayın yeni sekmesinden kısa yol seçeneğini seçin ğğe konumuna taskkill /f /IM firefox.exe kodunu yazın ve ileriye tıklayın bu kısa yola tıkladığınızda Mozilla Firefox sonlanmış olacaktır.