Format Öncesi İnternet Explorer Firefox Msn Yedeklemek

Format Öncesi İnternet Explorer Firefox Msn Yedeklemek

Bilgisayarınıza format çekeceksiniz ancak İnternet Explorer, Firefox ve Msn’deki ifadelerinizi yedek alacaksınız ama nasıl yapıldığını bilmiyorsunuz o zaman doğru yerdesiniz. Öncelikle bilmeniz gereken şey format atacağınız sürücü ile dosyaların yedeğini alacağınız klasör aynı sürücüde bulunmamalı yani yedeklerinizi USB bellek D, E gibi yerlere kaydetmeniz gerekir.

İnternet Explorer Sık Kullanılanları Yedeklemek

1. Yol

Bilgisayarım –> C:\Documents and Settings\Kullanıcıadı klasörüne gidip Sık Kullanılanlar klasörünü kopyalayın böylece Sık kullananları yedeklemiş olacaksınız format işlemi gerçekleştirdikten sonra ise kopyaladığınız klasörü geri aynı yere kopyalarsanız sık kullananlarınız Explorere otomatik gelecektir.

2. Yol

İnternet Explorer açın “DOSYA“ menüsü içerisinde “Al ve Ver..” seçeneğini seçiyorsunuz sonraki ekranda ise sık kullananları ver seçeneğini seçiyoruz açılan ekranda isterseniz daha küçük bölümünde yedeğini alabilirsiniz tamamı için ileri diyoruz ve son olarak yedekleme yapacağınız konumu soracaktır buraya dikkat usb bellek veya D, E gibi bir konum belirtin yoksa alacağınız yedeğin bir anlamı olmayacaktır.

Firefox Sık Kullanılanları Yedeklemek

1.Yol

Bilgisayarım –> C:\Documents and Settings\kullanıcıadı\Application Data\Mozilla klasörünü kopyalayın böylece Sık kullananları yedeklemiş olacaksınız format işlemi gerçekleştirdikten sonra ise kopyaladığınız klasörü geri aynı yere kopyalarsanız sık kullananlarınız Firefox otomatik algılayacaktır.

2. Yol

Firefox “Yer İmleri” menüsünden “Yer İmlerini Düzenle” seçeneğini seçin Kütüphane adlı bir pencere açılacaktır “İçe Aktarma Ve Yedekleme” menüsünden “HTML olarak dışa aktar” seçeneğini seçiyoruz açılan ekranda kayıt etmek istediğimiz yeri soran bir ekran açılacaktır burada usb disk veya D, E sürücülerden birine kayıt ediyoruz. Yedeklemeyi geri almak içinsen firefox açıyoruz Yer İmleri> Yer İmlerini Düzenle> İçe Aktarma Ve Yedekleme kadar geliyoruz son olarak “HTML olarak içe” aktar seçeneğini seçiyoruz aldığımız yedeği yükleyerek işlemi bitiriyoruz.

Msn Arkaplan Smiley ve Göz Kırpmalarını Kedeklemek

Bilgisayarım –> C:\Documents and Settings\Kullanıcıadı\Local Settings\Application Data\Microsoft\ klasöründen Messenger klasörünü kopyalayın format attıktan sonra msn messengeri kurun kurma işlemi bittikten sonra msn çalıştırmadan önce C:\Documents and Settings\Kullanıcıadı\Local Settings\Application Data\Microsoft\ klasörüne gidip daha önce yedeklediğiniz klasörü buraya kopyalayın daha önce kullandığınız arkaplan, smiley, göz kırpmaları otomatik olarak gelecektir