Google +1 Butonu Ne İşe Yarar Google +1 siteye Ekleme

Google +1 Butonu Ne İşe Yarar Google +1 siteye Ekleme

İnternette dolaşırken güzel bir siteyle karşılaştınız veya bir sitede denk geldiğiniz makale çok hoşunuza gitti başkalarının da bu yazıyı okumasını istiyorsunuz. İşte burada Google +1 butonu devreye giriyor. Google +1 butonuna tıklayarak siteyi veya yazıyı beğendiğinizi belirtmiş oluyorsunuz Google arama motoru da buna istinaden o yazıyı veya siteyi ön plana çıkararak diğer kullanıcıları ilgili siteye veya makaleye yönlendiriyor. Yazımızı özetlecek olursak Google +1 butonu bunu beğendim sizde görmelisiniz anlamına gelir. Google +1 henüz okadar etkin değil fakat ileride Google arama motorunda etkili olacağa benziyor.

Google +1’leri gösterin

Öğeleri +1’lemek için öncelikle genel bir Google profiline ihtiyacınız vardır. Bu, kişilerin tavsiye edilen bir yemek tarifini veya kamp alanını kimin tavsiye ettiğini görmesine yardımcı olur. Oluşturduğunuz profil herkes tarafından görüntülenebilir ve e-posta adresinize sahip olan herkes profilinizi bulabilir.

+1’leriniz Google profilinizde yeni bir sekmeye kaydedilir. +1 sekmenizi tüm dünyayla paylaşabilir veya gizli tutarak web üzerinde sevdiğiniz ve sayısı her geçen gün artan şeylerin kaydını tutmak ve yönetmek için kullanabilirsiniz.

Google +1′leri görüntüleyin

Bazen, tanıdığınız biri sizin aradığınız bir şeyi daha önceden bulduysa, ona ulaşmak daha kolaydır. İlginizi çeken önerileri, tam da istediğiniz zamanda, arama sonuçlarında görün.

Bir dahaki sefere arkadaşınızın bahsettiği oteli hatırlamaya çalıştığınızda veya destek vermek için bir dernek aradığınızda, bir +1 size yardımcı olabilir. Google Hesabınızda oturum açmış olduğunuzdan emin olun yeter.

Google +1 Düğmesi hakkında daha çok bilgi edinmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.google.com/intl/tr/+1/button/index.html

Webmaster iseniz sitenize Google +1 butonu eklemek için aşağıdaki linke tıklayınız:

http://www.google.com/intl/tr/webmasters/+1/button/index.html